Poltarex Pogoń Lębork

Pogoń Lębork w finale Mistrzostw Polski Tenisa Stołowego

kwiecień 27th, 2010 Kategoria Bez kategorii

pogon_trio

Decydujące trzecie spotkanie pomiędzy Gorzovią Gorzów a Ternaeben Pogoń Lębork wygrali zawodnicy z Lęborka awansując do wielkiego finału.

W najbliższą sobotę 1 maja o godzinie 20:15 odbędzie się pierwszy mecz finałowy w Lęborku z drużyną broniącą tytułu mistrza Polski -Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Drużyna ta dwukrotnie w półfinale play off pokonała w stosunku 3:1 zespół Ostródzianka Ostróda.

W trzecim decydującym meczu play off ekstraklasy tenisa stołowego mężczyzn pomiędzy Gorzovią Romus  Gorzów a Ternaeben Pogoń Lębork doszło do dużej sensacji. Lęborska drużyna  odniosła przekonywujące zwycięstwo w stosunku 3:0 i tym samym awansowała do finału drużynowych mistrzostw Polski . Stało się tak w głównej mierze za sprawą  niespodziewanej porażki w partii otwarcia meczu, lidera zespołu gorzowskiego Czecha Martina Olejnika  z Patrykiem Jendrzejewskim 1:2.W rankingu ligowym  PZTS dzieli tych tenisistów ponad 30 miejsc (Olejnik-23 zwycięstwa., Jendrzejewski-1 zwycięstwo), jak widać faworyt był jeden ale na papierze. Doskonała gra bez kompleksów Jendrzejewskiego  mocno  zdeprymowała Czecha , który trzeciego decydującego seta przegrał  11-4 i Pogoń w meczu objęła prowadzenie 1:0. W drugiej partii spotkali się ze strony gospodarzy Chińczyk Tang Yu i lider z Lęborka Bartosz Such. Pojedynek był bardzo wyrównany i zakończył się minimalnym zwycięstwem Sucha 2:1. W trzeciej partii doszło do pojedynku Radosława Żabskiego z lęborczaninem Markiem Prądzinskim i był to ostatni pojedynek w tym meczu. Nerwowa gra z obu stron trwała przez dwa sety ale w decydującym trzecim zawodnik Pogoni nie pozostawił złudzeń przeciwnikowi pewnie wygrywając 11-6 . Pierwszy mecz finałowy odbędzie się w sobotę, gra się do dwóch zwycięstw. Drużyna Ternaeben Pogoń Lębork spotka się ze zwycięzcą meczu z pary Bogoria Grodzisk Maz. i Ostródzianka Ostróda (transmisja meczu 29 kwietnia godz.20.15 Orange Info Sport).Tenisiści z Lęborka mają już srebrne medale drużynowych mistrzostw Polski a walczyć będą o złoto. W 36 letniej  historii sekcji jest to powtórzenie największego sukcesu z przed 15 lat , kiedy to zespół z Lęborka został vicemistrzem Polski. Beniaminek tegorocznych rozgrywek jest największą niespodzianką i rewelacją superligi.

Wyniki:

Gorzovia Romus Gorzów - Ternaeben Pogoń Lębork 0:3
Martin Olejnik - Patryk Jendrzejewski 1:2 (11:6, 9:11, 4:11)
Yu Tang - Bartosz Such 1:2 (4:11, 11:9, 9:11)
Radosław Żabski - Marek Prądziński 1:2 (12:10, 6:11, 6:11)

Napisz Komentarz