Poltarex Pogoń Lębork

Cenne zwycięstwo w Gorzowie

listopad 18th, 2017 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii

dsc05562

Tenisiści Poltarex Pogoni Lębork w 7 kolejce I ligi pokonali na wyjeżdzie Gorzovię Gorzów 6:4. Gospodarze zawiesili wysoko poprzeczkę faworytom tego spotkania tenisistom z Lęborka, którzy dopiero po 3 godzinach walki mogli się cieszyć ze zwycięstwa na tak trudnym terenie. Początek meczu układał się zgodnie z przewidywaniami od zwycięstw gości, którzy po pierwszej serii gier objęli prowadzenie 3:1.Jednak przegrane obydwie gry deblowe przez gości doprowadziły do remisu 3:3 w meczu. W decydujących grach zawodnicy Pogoni wykazali się większą determinacją i dojrzałością w grze ustalając końcowy wynik na 6:4. Punkty dla Pogoni zdobyli : Adam Dosz -2, Sławomir Dosz - 2, Tomasz Sposób - 1 i Marek Prądzinski -1 dla pokonanych komplet punktów zdobył Radosław Żabski. Lęborczanie zajmują drugą pozycję w tabeli rozgrywek z 11 punktami po 7 kolejkach. Za dwa tygodnie 02 grudnia w Płocku Victoria Repro podejmie Poltarex Pogoń Lębork w 8 kolejce spotkań I ligi.

Przebieg meczu ; Gorzovia Gorzów - Poltarex Pogoń Lębork 4:6
Jacek Nowokuński  - Adam Dosz    - 0:3
Karol Żarski  - Sławomir Dosz - 1:3
Jacek Nowokuński  - Sławomir Dosz  - 2:3
Karol Żarski  - Adam Dosz    - 1:3
J.Nowokuński/R.Żabski  - A.Dosz/M.Prądzinski - 3:0
P.Kibała/K.Żarski  -S.Dosz/T.Sposób -3:2
Radosław Żabski  - Marek Prądzinski - 3:0
Paweł Kibała  - Tomasz Sposób - 1:3
Radosław Żabski - Tomasz Sposób - 3:1
Paweł Kibała  - Marek Prądzinski - 1:3

Zakończone mecze 7 kolejki :
KS AZS AWFiS Gdańsk - Victoria REPRO Płock - 5:5
KS Dekorglass II Działdowo - Energa Toruń - 1:9
Pogoń Siedlce - KUKS Remus Kościerzyna - 6:4

7 kolejka w Gorzowie Wielkopolskim

listopad 15th, 2017 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii

dsc05807

W najbliższą sobotę 18 listopada w Gorzowie Wielkopolskim o godzinie 16.00 , Gorzovia podejmie w meczu 7 kolejki spotkań I ligi mężczyzn zespół Poltarexu Pogoni Lębork. Lęborczanie wygrali cztery spotkania, jedno zremisowali i jedno przegrali, zajmują drugą pozycję w tabeli z dorobkiem 9 punktów. Zespół z Gorzowa zajmuje czwartą pozycję w tabeli rozgrywek z dorobkiem 6 punktów. Jest to bardzo ważny mecz dla obydwu drużyn, które postawiły sobie podobne cele w tegorocznych rozgrywkach I ligi. Zawodnicy Pogoni wystąpią w składzie : kapitan Marek Prądzinski, bracia Adam i Sławomir Dosz oraz Tomasz Sposób.

TT Inter Cup: Polskie drużyny poznały rywali w 2. rundzie

listopad 15th, 2017 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii

dsc01462

Dwa polskie zespoły, które zagrają w 2. rundzie Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym, w poniedziałkowy wieczór poznały swoich najbliższych rywali.

Występująca na 1-ligowym froncie Poltarex Pogoń Lębork zmierzy się na wyjeździe z niemieckim TSV Lunestedt, a 2-ligowy Wamet Dąbcze podejmie przed własną publicznością SpVgg Erlangen (Niemcy).

Przypomnijmy, że na inaugurację tych europejskich rozgrywek, Wamet Dąbcze pewnie pokonał niemiecki TSV 1990 Merseburg 4:0, a lęborska Poltarex Pogoń ograła TuS Ebersdorf (Niemcy) także 4:0.

Spotkania 2. rundy TT Inter Cup zostaną rozegrane od 14. listopada 2017 roku do 27. stycznia 2018 roku.

żródło; e-pingpong.pl

Pewne zwycięstwo lęborczan

listopad 12th, 2017 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii

dsc02649

Zwycięstwo w stosunku 8:2 odnieśli w 6 kolejce spotkań I ligi tenisiści stołowi Poltarex Pogoń Lębork pokonując w Lęborku KS Dekorglass II Działdowo. Mecz przebiegał pod dyktando tenisistów lęborskich, którzy rozpoczęli go od prowadzenia 2:0. W partiach otwarcia kapitan Marek Pradzinski i Adam Dosz pokonali pewnie swoich przeciwników. Goście w drugiej serii gier za sprawą zwycięstwa swojego  lidera Chińczyka z polskim paszportem Xu Wenlianga ze Sławomirem Doszem  doprowadzili do stanu 3:1 . Po  grach deblowych lęborczanie prowadzili 4:2  a następne wygrane Adama Dosza 3:0 i Marka Prądzinskiego 3:0 dały pewne zwycięstwo lęborskiej drużynie. Ta wygrana  umocniła Poltarex Pogoń Lębork na szczycie tabeli I ligi. Punkty zdobyli : Adam Dosz - 2, Marek Prądzinski - 2, Tomasz Sposób - 2, Sławomir Dosz - 1 oraz para deblowa S.Dosz/T.Sposób - 1. Kolejny mecz 7 kolejki zostanie rozegrany 18 listopada 2017 r., w którym to lęborczanie wystąpią się na stołach Gorzovii Gorzów.

Poltarex Pogoń Lębork - KS Dekorglass II Działdowo 8:2

Adam Dosz - Zhu Fengnian 3:0
Sławomir Dosz - Xu Wenliang 1:3
Sławomir Dosz - Zhu Fengnian 3:2
Adam Dosz - Xu Wenliang 3:0
Marek Prądzinski - Maksymilian Miastowski 3:1
Tomasz Sposób - Jakub Bielicki 3:0
Tomasz Sposób - Maksymilian Miastowski 3:0
Marek Prądzinski - Jakub Bielicki 3:0
A.Dosz /M.Prądzinski - Zhu Wengnian/Xu Wenliang 2:3
S.Dosz /T. Sposób - M.Miastowski/J.Bielicki 3:0