Poltarex Pogoń Lębork

Finał Lotto Superligi 23 maja - Gdańsk

maj 18th, 2021 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii

_dsc1284

Od 2016 roku finałowe mecze Lotto Superligi odbywają się na neutralnym terenie. W 2016 roku w Mysiadle wygrała Olimpia-Unia Grudziądz, w 2017 roku w Kobyłce Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, a w 2018 i 2019 roku w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku - Kolping Frac (dziś Sokołów SA) Jarosław i Dartom Bogoria.

Sezon 2019-20 został przerwany z powodu pandemii koronawirusa po 20 z 22 kolejek sezonu zasadniczego. Końcowa kolejność została ustalona na podstawie tabeli rozgrywek.

Najbliższy finał Lotto Superligi odbędzie się w niedzielę, 23 maja ponownie w Centrum Szkolenia PZTS w Gdańsku. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zagra z Dekorglassem Działdowo.

Historia finałów Superligi (cz. 2)

2016 Olimpia-Unia Grudziądz - Dekorglass Działdowo 3:1
Finał odbył się w Mysiadle (gmina Lesznowola, powiat Piaseczno) koło Warszawy. Bohaterem meczu był urodzony w Chinach Japończyk Kaii Yoshida, który zdobył 2 punkty i bez straty seta. Pokonał mistrza londyńskiej Paraolimpiady Patryka Chojnowskiego i na koniec Tang Penga z Hongkongu. Wcześniej Tang Peng przegrał też z Wang Yangiem.
Punkt dla Dekorglassu zdobył Czech Jiri Vrablik, który do tej pory występuje w tym klubie, a obecnie jest grającym szkoleniowcem.

2017 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Unia-AZS AWFiS Gdańsk 3:0
W podwarszawskiej Kobyłce tytuł zdobył Dartom Bogoria po dość krótkim finale. Gao Ning wygrał z Wang Yangiem 3:2, choć przegrywał 0:2, a potem Panagiotis Gionis pokonał Kaiia Konishiego 3:1. W trzeciej grze wychowanek Bogorii, grający w gdańskim zespole Patryk Zatówka skreczował po 1 secie z Danielem Górakiem (3:11).

2018 PKS Kolping Frac Jarosław - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1
Pierwszy finał Lotto Superligi w hali PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku i pierwsze złoto dla PKS Kolping Frac Jarosław. Klub z Podkarpacia miał swojego bohatera w osobie Hou Yingchao, kiedyś nr 10 na świecie, który wygrywał do zera z Danielem Górakiem i Pavlem Siruckiem. Chińczyk sprawił sobie prezent na 38 urodziny.
Trzeci punkt zdobył Tomislav Pucar, który pokonał Pavla Sirucka 3:0.
W drużynie obrońców tytułu zwycięstwo odniósł Han Chuanxi - 3:1 z Patrykiem Zatówką.

2019 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Dekorglass Działdowo 3:0
Czwarty i ostatni jak dotychczas finał na neutralnym terenie, ponieważ w 2020 roku rozgrywki przerwano z powodu koronawirusa po 20 z 22 kolejek i nie odbyła się faza play-off. Kolejność ustalono na podstawie tabeli i tytuł wywalczył PKS Kolping Frac (dziś Sokołów SA). Ale zanim do tego doszło w 2019 roku znów po Mistrzostwo Polski sięgnął Dartom Bogoria.
Pasjonujący był pierwszy pojedynek finału sprzed 2 laty, w którym Shang Kun z Dekorglassu prowadził 2:1 i 10:7 w 4 secie z Panagiotisem Gionisem. Grek wytrzymał próbę nerwów, zwyciężył 12:10 i w 5 secie 11:8. Potem Marek Badowski wygrał z Wang Yangiem 3:0 i Pavel Sirucek z Jiri Vrablikiem 3:1

Lotto Superliga – po raz 2 w finale mecz Dartomu Bogorii z Dekorglaseem (cz. 1)

maj 14th, 2021 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii

_dsc6501-504x335

Historia Lotto Superligi, a wcześniej Wschodzący Białystok Superligi, sięga 2009 roku. W pierwszym sezonie w finale play-off Bogoria (dziś Dartom Bogoria) Grodzisk Mazowiecki wygrała z Ternaeben Pogoń (Poltarex Pogoń) Lębork 2-1. Mecze o złoty medal w rywalizacji do 2 zwycięstw rozgrywane były do 2015 roku, a od kolejnego sezonu o tytule Mistrza Polski decydował jeden mecz na neutralnym terenie.

W 2020 roku sezon zasadniczy skrócono z powodu pandemii koronawirusa i nie udało się rozegrać play-off. Medale przyznano na podstawie kolejności w tabeli. W tym roku w finale zagrają Dartom Bogoria Grodzisk Maz. i Dekorglass Działdowo. W 2019 roku w pierwszej bezposredniej rywalizacji o złoto lepszy był klub z Mazowsza. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 23 maja o g. 15:00 w hali Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

Historia finałów Superligi (cz. 1)

2010 Bogoria Grodzisk Maz. - Ternaeben Pogoń Lębork 2-1
Zespół z Lęborka był beniaminkiem rozgrywek i mógł pokusić się o zdobycie złotego medalu. W pierwszym meczu zwyciężył, w drugim lepsza była Bogoria, która broniła tytułów wywalczonych w 2008 i 2009 roku w Ekstraklasie.
W trzecim, decydującym spotkanie Pogoń prowadziła 2:0 - Bartosz Such wygrał z Wang Zeng Yi, a Marek Pradziński pokonał Indywidualnego Mistrza Polski Daniela Góraka. Później punkty zdobywali już tylko gospodarze, kolejno Xu Wenliang, Wang Zeng Yi i Daniel Górak - w ostatnim pojedynku wygrał z Bartoszem Suchem 2:0.

2011 Olimpia-Unia Grudziądz - Bogoria Grodzisk Maz. 2-0
W finale znów beniaminek, tym razem Olimpia-Unia Grudziądz. Po 10 latach od zwycięstwa w Ekstraklasie Olimpia-Unia zdobyła tytuł w Superlidze. W finale u siebie drużyna z Grudziądza wygrała 3:2, a w rewanżu na wyjeździe pokonała Bogorię 3:0.
Punkty zdobyli Bartosz Such, który miesiąc wcześniej został Mistrzem Polski w singlu, Chińczyk Liu Kai i Mateusz Gołębiowski. W rewanżu Bartosz Such wygrał 3:2 z Wang Zeng Yi, Liu Kai 3:2 z Robertem Florasem i Mateusz Gołębiowski 3:0 z Danielem Górakiem.

2012 Bogoria Grodzisk Maz. - ZKS Drzonków 2-1
Drugi tytuł w Superlidze i czwarty w historii klubu dla Bogorii. Finałowym przeciwnikiem był Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków.
O tytule decydował trzeci mecz, który był bardzo wyrównany i zakończył się zwycięstwem Bogorii 3:2. Decydujący punkt zdobył Daniel Górak, który pokonał 3:1 Lucjana Błaszczyka.
Wcześniej ZKS Drzonków prowadził 1:0 i 2:1 po zwycięstwach Lucjana Błaszczyka z Wang Zeng Yi i Lei Yi z Pawłem Fertikowskim. W międzyczasie Daniel Górak wygrał z Danielem Bąkiem. Do remisu doprowadził Robert Floras, który pokonał Daniela Bąka. Złoto zapewnił Daniel Górak.

2013 Olimpia-Unia Grudziądz - Bogoria Grodzisk Maz. 2-1
Drugi w historii finał z udziałem Olimpii-Unii i Bogorii i znów lepsza drużyna z Grudziądza. Po zwycięstwie w swoje hali 3:1, w rewanżu Olimpia-Unia przegrała 0:3.
W trzecim meczu w Grodzisku Maz. goście z Grudziądza triumfowali 3:0. Punkty zdobyli: Chorwat Tomislav Kolarek, Tajwańczyk Huang Sheng-Sheng i Bartosz Such. Trener Piotr Szafranek zaskoczył ustawieniem, bowiem na dwie gry ustawił Tomislava Kolarka. Chorwat sprawił niespodziankę pokonując Indywidualnego Mistrza Polski Daniela Góraka 3:1. Później Azjata zwyciężył Pawła Fertikowskiego 3:0, a Bartosz Such wygrał z Robertem Florasem 3:1.

2014 Dartom Bogoria Grodzisk Maz. - Olimpia-Unia Grudziądz 2-0
W kolejnym sezonie sukces Dartomu Bogorii, który w finale znalazł sposób na Olimpię-Unię. Zawodnicy z Grodziska Mazowieckiego wywalczyli tytuł w dwóch meczach, a w decydującym zwyciężyli 3:1. Bohaterem rewanżu był Oh Sang Eun z Korei Południowej, który - podobnie jak w spotkaniu w Grudziądzu - nie dał szans mistrzowi londyńskiej Paraolimpiady Patrykowi Chojnowskiemu i Tomislavowi Kolarkowi. Przed własną publiczności punkt zdobył też złoty medalista IMP Daniel Górak.
Jedyne zwycięstwo wśród gości odniósł wychowanek Bogorii Patryk Zatówka, który pokonał Pawła Fertikowskiego.

2015 Olimpia-Unia Grudziądz - Dartom Bogoria Grodzisk Maz. 2-1
Mistrzostwo odzyskała Olimpia-Unia, pokonując w 3 meczu finału Dartom Bogorię 3:1. Dwa punkty zdobył Japończyk Kaii Yoshida, niepokonany w całym sezonie.
Oprócz Yoshidy, zwycięstwo w ostatnim spotkaniu odniósł Bartosz Such, który wygrał z Oh Sang Eunem. W dwóch pierwszych meczach finału Bartosz Such był rezerwowym, ale na decydujący znalazł się w składzie w miejsce Patryka Zatówki.
W Dartomie Bogorii wygraną zanotował Paweł Fertikowski, który pokonał defensora reprezentującego Słowację Wang Yanga.

pzts.pl

Alan Kulczycki w Poltarex Pogoń Lębork

maj 11th, 2021 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii
1005kulczycki
Pochodzący z Gorzowa Wlkp. 15-letni Alan Kulczycki w nowym sezonie LOTTO Superligi grał będzie w Poltarex Pogoni Lębork. W indywidualnych turniejach reprezentuje UKS Dojlidy Białystok, zaś obecnie występuje w 1-ligowej drużynie Moje Bermudy Gorzovia Gorzów Wlkp.
- Tak jak kiedyś Samuel Kulczycki dostał szansę gry w Lotto Superlidze w Olimpii-Unii Grudziądz, tak i u nas taką szansę otrzyma Alan Kulczycki. Czeka go trudne zadanie, bowiem będzie występował przeciwko wielu bardzo dobrym zawodnikom, ale już Miłosz Redzimski z Dartomu Bogorii Grodzisk Maz. pokazał, że tenisiści stołowi urodzeni w 2006 roku mogą świetnie sobie radzić z seniorami. Wierzę, że Alan podoła wyzwaniu – mówi trener-menedżer zespołu z Lęborka Wojciech Potrykus.
W marcu Alan Kulczycki (ur. 21 marca 2006 roku) wygrał Grand Prix Polski Kadetów i będzie jednym z głównych faworytów Mistrzostw Polski Kadetów, czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Rawie Maz.
- Starszy od niego 4 lata Samuel Kulczycki przetarł mu szlak w superlidze. Teraz swoją drogą będzie podążał Alan Kulczycki. Pożyjemy, zobaczymy, ale mocno trzymam kciuki za tego chłopaka. Z naszego zespołu już trenował z Bogusiem Koszykiem, zresztą Boguś pochodzi z jego okolic i będzie zabierał Alana na mecze do Lęborka. Warto spróbować i mówię tutaj o obydwu stronach, a zatem i o młodym zawodniku, i o Poltarex Pogoni – dodał Wojciech Potrykus.
Samuel Kulczycki, który w sierpniu skończy 19 lat, jest już Indywidualnym Mistrzem Polski Seniorów w singlu. Na co dzień gra razem z Maciejem Kubikiem w Liebherr Ochsenhausen i niedawno zdobyli brąz w Mistrzostwach Niemiec. A w polskiej superlidze świetnie się pokazali grając w Olimpii-Unii Grudziądz. W krajowych turniejach występują w barwach Dekorglassu Działdowo.
W LOTTO Superlidze Samuel Kulczycki zadebiutował mając 13 lat - 8 lutego 2016 roku zagrał przeciwko legendzie tenisa stołowego Lucjanowi Błaszczykowi (0:3) w meczu z ZKS Palmiarnia Zielona Góra.
Obecnie w 1-ligowej Gorzovii, będącej liderem grupy północnej, Alan Kulczycki ma 13 zwycięstw i 18 porażek.
superliga.com.pl

Nowy polski zawodnik w Poltarex Pogoń Lębork

maj 5th, 2021 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii

img_5345

Poltarex Pogoń Lębork pozostanie w krajowym składzie, ale z jednym nowym polskim zawodnikiem. - W zależności od decyzji Marka Prądzinskiego, w sezonie 2021-22 zagramy w 3- lub 4-osobowym zestawieniu. Chcemy dać szansę młodemu polskiego tenisiście stołowemu - mówi Wojciech Potrykus, trener-menedżer zespołu z Lęborka. W tym sezonie LOTTO Superligi Poltarex Pogoń zapewniła sobie utrzymanie, mimo że Wojciech Potrykus miał do dyspozycji tylko 3 zawodników - Adama Dosza, Bogusława Koszyka i Marka Prądzinskiego. - Adaś Dosz i Boguś Koszyk podpisali umowy na kolejny sezon, a pod znakiem zapytania stoi dalsza gra w klubie Marka Prądzinskiego. Nasz kapitan i najstarszy zawodnik superligi w tym roku kończy 47 lat i nie podjął jeszcze decyzji, czy pozostanie na najwyższym szczeblu, czy będzie grał np. w 1 lidze. Czekam na jego stanowisko - powiedział menedżer. Solidnie i na miarę możliwości grali Adam Dosz bilans 11-13 i Bogusław Koszyk 10-15. Marek Prądzinski wygrał 1 grę singlową i 2 w deblu wspólnie z Adamem Doszem. - Solidna postawa Dosza i Koszyka sprawiła, że utrzymaliśmy superligę w Lęborku, ale i waleczny oraz ambitny Prądzinski miał wkład w realizację celu. Odnieśliśmy 3 zwycięstwa, a w dwóch z tych meczów Marek z Adamem wygrywali grę podwójną - przyznał Wojciech Potrykus. Kto będzie nowym zawodnikiem Poltarex Pogoni Lębork? - To będzie młody zawodnik, dla którego gra w elicie będzie wyzwaniem i szansą. Jesteśmy po wstępnych rozmowach, ale wkrótce powinniśmy podpisać umowę. Rozglądamy się też za granicą, ale trudno znaleźć zawodnika, który byłby dostępny w wielu terminach, a do tego przystępny na naszą kieszeń. Nowe rozgrywki będą trudne, bowiem spadną 2 z 14 klubów. Była też opcja spadku 4 drużyn, ale to za dużo i ten punkt nie zyskał akceptacji zespołów - dodał trener-menedżer, który świętował z ekipą z Lęborka dwa srebrne i dwa brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

superliga.com.pl