Poltarex Pogoń Lębork

Wielki finał LOTTO Superligi w Grodzisku Mazowieckim

maj 16th, 2022 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii

lotto-superliga-zdjecie

Wielki finał LOTTO Superligi w sezonie 2021/22 odbędzie się 5 czerwca o g. 15:00 w Grodzisku Mazowieckim. O złoty medal zagrają LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i miejscowy Dartom Bogoria.

Zdecydowaliśmy, że tegoroczne spotkanie o tytuł mistrzowskie rozegrane zostanie w Grodzisku Mazowieckim, gdzie jest zawsze komplet publiczności, znakomita atmosfera i organizacja na najwyższym poziomie. To będzie święto krajowego tenisa stołowego - mówi Zbigniew Leszczyński, prezes spółki prowadzącej rozgrywki LOTTO Superligi.

W półfinałach play-off rozstawiony z nr 1 LOTTO Polski Cukier Gwiazda wygrała z obrońcą trofeum Dekorglassem Działdowo 3:2 i 3:0, a rozstawiona z nr 2 Dartom Bogoria pokonał w takich samych rozmiarach AZS AWFiS Balta Gdańsk.

W finale spotkają się najlepsze drużyny sezonu zasadniczego i Grupy Mistrzowskiej, najrówniej i najsolidniej grające przez cały sezon. Bardzo mi miło, że jedną z nich jest mój klub - zakończył Zbigniew Leszczyński.

superliga.pl

9. Grand Prix Polski Weteranów

maj 10th, 2022 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii

m_50-1024x768

Blisko 190. zawodników i zawodniczek rywalizowało w sobotę i niedzielę 7/8 maja br. w 9. Grand Prix Polski weteranów w tenisie stołowym. Turniej został rozegrany w Międzyzdrojach.

Bardzo dobrze wypadli reprezentanci powiatu lęborskiego w kategorii 50-59 Krzysztof Piński (Nowa Wieś Lęborska) i Wojciech Potrykus (Lębork), którzy stanęli na podium. Zwycięzcą został Krzysztof Piński a 3. miejsce zajął Wojciech Potrykus.

Triumfatorami zmagań w Międzyzdrojach zostali: Anna Wnęk (kobiety 40-49 lat), Elżbieta Kazberuk (kobiety 50-59 lat), Jolanta Szatko-Nowak (kobiety 60-64 lat), Alicja Skrzypicka (kobiety 65-74 lat), Michał Wojewódka (mężczyźni 40-49 lat), Krzysztof Piński (mężczyźni 50-59 lat), Leszek Goliński (mężczyźni 60-64 lat), Marek Andrzejczak (mężczyźni 65-69 lat), Michał Wolny (mężczyźni 70-74 lat), Franciszek Dulkowski (mężczyźni 75-79 lat) i Henryk Glura (mężczyźni od 80 lat).

Turniej w Międzyzdrojach był ostatnim w tym sezonie z cyklu Grand Prix Polski weteranów. Teraz przed nestorami tenisa stołowego w naszym kraju mistrzostwa Polski, które w dniach 3-5. czerwca zostaną rozegrane w Gliwicach.

Miesiąc później, bo na przełomie czerwca i lipca we włoskim Rimini odbędą sie Mistrzostwa Europy weteranów.

Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym

maj 9th, 2022 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii

img_2888

W sobotę 07 maja br.  w Miejskiej Hali Sportowej przeprowadzono Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym, w których wystartowali zawodnicy z powiatu lęborskiego, słupskiego, wejherowskiego oraz z Ukrainy.

Zawody przebiegały pod dyktando faworytów. Warto odnotować w  kategorii mężczyzn +60 lat występ Mykhako Kudriavtsewa z Zaporoża, który aktualnie przebywając z grupą młodych ukraińskich gimnastyczek w naszym mieście, zdecydował się na udział w turnieju.

Najmłodszym uczestnikiem mistrzostw był Aleksander Szostak, a najstarszym Stanisław Prokopczuk.

Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych zawodników wręczał Marian Kurzydło - sekretarz miasta Lęborka.

CSiR Lębork

Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym

maj 6th, 2022 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii

img_0644

Termin:

7 maja 2022, godz. 15:30-20:00

Adresaci:

dzieci, młodzież, dorośli

Miejsce:

Miejska Hala Sportowa przy ul. P. Skargi 52 w Lęborku

O imprezie:

Turniej przeprowadzony zostanie systemem mieszanym tj. grupowym i pucharowym, każdy z zawodników rozegra co najmniej 2 gry.

Organizacja:

Centrum Sportu i Rekreacji

Kategorie:

  • Kobiet “OPEN”
  • Mężczyźni do lat 20
  • Mężczyźni 21 - 40
  • Mężczyźni 41 - 60
  • Mężczyźni powyżej lat 60
  • “OPEN”

Uczestnictwo w turnieju:

W zawodach w kategoriach: mężczyźni do lat 20, mężczyźni 21-40, mężczyźni 41-60 lat oraz mężczyźni powyżej 60 lat mogą brać udział zawodnicy-amatorzy tzn. tacy, którzy nie biorą udziału w rozgrywkach prowadzonych przez Polski Związek Tenisa Stołowego oraz Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego (zawodnik, który ani razu nie wystąpił w rozgrywkach PZTS i PWZTS w bieżącym sezonie może wziąć udział w turnieju).

W kategorii „Open” mogą brać udział wszyscy, niezależnie od wieku i płci, zawodnicy z licencjami PZTS jak również bez licencji.

W kategorii Kobiet „Open” mogą brać udział wszystkie panie niezależnie od wieku, z licencjami PZTS jak również bez licencji.

Każdy zawodnik może wziąć udział w zawodach grając tylko w jednej kategorii !!

CSiR Lębork