Poltarex Pogoń Lębork

plakat

kwiecień 24th, 2018 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii

intercup-hostinne-szary-50-szt

Porażka 3:7 z Olimpią Grudziądz

kwiecień 21st, 2018 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii

dsc02127

W meczu 16 kolejki  I ligi tenisa stołowego mężczyzn grupy północnej Poltarex Pogoń Lębork nie sprostał Olimpii - Unii Grudziądz i uległ 3:7.Był to mecz , który decydował o tym kto zagra w barażach o Superligę. Lęborczanie w tej konfrontacji okazali się zespołem słabszym i ponowny powrót do Superligi należy odłożyć na następny sezon. Na pierwszym stole lider gości Samuel Kulczycki zdobył komplet punktów i to on poprowadził gości do zwycięstwa. Bardziej wyrównana  rywalizacja była na drugim stole, gdzie doświadczeni lęborczanie Marek Prądzinski i Tomasz Sposób toczyli wyrównane pojedynki , niestety bez powodzenia. Do końca tegorocznych rozgrywek I ligi zostały dwie kolejki spotkań wyjazdowych, które nie zmienią ostatecznie trzeciego miejsca w tabeli tenisistów z Lęborka. Przed nimi kolejna rywalizacja w Pucharze Europy TT-Inter Cup w półfinale rozgrywek, w których to 5 maja w Lęborku Poltarex Pogoń podejmie gości z Czech zespół Tetran KRPA Hostinne.

Poltarex Pogoń Lębork - ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 3:7

Adam Dosz - Samuel Kulczycki  - 1:3
Sławomir Dosz - Szymon Malicki - 1:3
Sławomir Dosz - Samuel Kulczycki  - 2:3
Adam Dosz -  Szymon Malicki -  3:0

Marek Prądzinski -  Artur Grela  - 1:3
Tomasz Sposób -  Maciej Kubik - 0:3
Tomasz Sposób -  Artur Grela  -  3:0
Marek Prądzinski - Maciej Kubik  - 2:3

S.Dosz /T.Sposób  - Sz.Malick/A.Grela - 3:1
A.Dosz /M.Prądzinski-  S.Kulczycki/M.Kubik - 1:3

Sobota 18.30 mecz z Olimpią-Unią Grudziądz

kwiecień 13th, 2018 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii

grudziadz-50-szt

W najbliższą sobotę (21 kwietnia br.) w Lęborku , w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy P.Skargi 52 o godzinie 18.30 , Poltarex Pogoń podejmie w meczu 16 kolejki spotkań I ligi mężczyzn zespół KS Olimpia-Unia Grudziądz. Jest to niezwykle istotny dla końcowego układu tabeli mecz dwóch drużyn , z których tylko jedna będzie walczyć w barażach o powrót do Superligi (do baraży awansują zespoły zajmujące 1 i 2 miejsce w tabeli) . Olimpia-Unia Grudziądz jest obecnie na 2 miejscu w tabeli , zgromadziła dotychczas 25 punktów i wyprzedza zajmującą 3 miejsce Pogoń różnicą dwóch punktów. Każde zwycięstwo lęborczan pozwoli wyprzedzić drużynę Olimpii lepszym bilansem bezpośrednich spotkań (w pierwszym spotkaniu w Grudziądzu padł remis 5:5).   Jest to bardzo ważny mecz dla obydwu drużyn, które postawiły sobie podobne cele w tegorocznych rozgrywkach I ligi. Zawodnicy Pogoni wystąpią w składzie : kapitan Marek Prądzinski, bracia Adam i Sławomir Dosz oraz Tomasz Sposób.

Poltarex Pogoń Lębork przed szansą gry w finale Pucharu Europy TT-Inter Cup

kwiecień 5th, 2018 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii

dsc_0061

SV Union Velbert został ostatnim ćwierćfinalistą Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. Niemiecki zespół, którego liderem jest wielokrotny mistrz Rumunii Adrian Dodean, w niedzielę pokonał we własnej hali włoski Regaldi Novara 4:1.

W ostatnim etapie przed turniejem finałowym, który odbędzie się w dniach 16-17. czerwca w Rydzynie, udział wezmą trzy zespoły z Niemiec (SV Union Velbert, SV Wewer, Post SV Mühlhausen), dwa z Austrii (SPG muki Ebensee i UTTC Oberwart) oraz po jednym z Polski (Polatrex Pogoń Lębork), Czechy (KRPA Tatran Hostinne) i Włoch (TT A4 Verzuolo).

Hitem ćwierćfinałowej rywalizacji jest starcie wspomnianego już wcześniej SV Union Velbert z występującym w austriackiej Bundeslidze UTTC Oberwart. Mecze czwartej rundy Pucharu Europy TT Inter Cup rozgrywane będą do 13. maja.

W tegorocznej edycji Pucharu Europy TT Inter Cup udział wzięło 57. zespołów z 10. krajów.

Pary ćwierćfinałowe:
Post SV Mühlhausen (Niemcy) - SC Wewer 2000 (Niemcy)
TT A4 Verzuolo (Włochy) - SPG muki Ebensee (Austria)
Poltarex Pogoń Lębork (Polska) - KRPA Tatran Hostinne (Czechy)
UTTC Oberwart (Austria) - SV Union Velbert (Niemcy)

źródło: tt-intercup.eu