Poltarex Pogoń Lębork

Nowy stary mistrz województwa pomorskiego na rok 2018

luty 14th, 2018 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii

img_5913

W niedzielę 11 lutego br. w Gdańsku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Seniorek i Seniorów w Tenisie Stołowym. Celem zawodów było wyłonienie mistrzów województwa pomorskiego w grach pojedynczych , podwójnych kobiet i mężczyzn oraz w grze mieszanej na rok 2018. W mistrzostwach wzięły udział  zawodniczki i zawodnicy w większości z czołowych klubów województwa pomorskiego . Zawodnicy z Lęborka od wielu lat dominują w województwie pomorskim w tej dyscyplinie sportu i tym razem nie zawiedli zdobywając tytuły mistrzowskie. Tytuł Indywidualnego Mistrza Województwa Pomorskiego wywalczył (obronił z ubiegłego roku) Sławomir Dosz (Poltarex Pogoń Lębork), który w finałowym pojedynku pokonał Mateusza Dykowskiego (MRKS Gdańsk) zaś w półfinale swojego brata Adama Dosza w stosunku 3:1. Brązowe medale mistrzostw zdobyli Adam Dosz (Poltarex Pogoń Lębork) i Alan Woś (Małe Trójmiasto Rumia). Srebrny medal zawodnicy Poltarexu Pogoni Lębork zdobyli w grze podwójnej mężczyzn ulegając w finale parze Alan Woś/Przemysław Perzyński (obaj Małe Trójmiasto Rumia).

Victoria w Lęborku bez zwycięstwa

luty 10th, 2018 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii

dsc02448

Tenisiści Poltarex Pogoni Lębork w 13 kolejce I ligi grupy północnej pokonali na własnych stołach Victorię Repro Płock 10:0. Początek meczu układał się zgodnie z przewidywaniami od zwycięstw gospodarzy, którzy po pierwszej serii gier objęli prowadzenie 4:0.W partii otwarcia Adam Dosz pokonał Marcina Woskowicza 3:1, a na drugim stole kapitan lęborczan Marek Prądzinski wygrał z Przemysławem Sałacińskim także 3:1. Dwie kolejne partie zakończyły się zwycięstwami lęborczan i o dalszym przebiegu meczu decydowały gry deblowe. Lęborczanie zagrali w nich w ustawieniu personalnym duet braci Dosz i M.Prądzinski z T.Sposobem , co poskutkowało zwycięstwem obu par.  W kolejnych  partiach zawodnicy Pogoni, przy wysokim prowadzeniu w meczu zagrali z pełną koncentracją nie oddając gościom żadnej partii. Punkty dla Pogoni zdobyli : Adam Dosz -2, Sławomir Dosz - 2, Tomasz Sposób - 2 i Marek Prądzinski -2  oraz gry deblowe :A.Dosz/ S.Dosz -1 ,M.Prądzinski/T.Sposób - 1. Lęborczanie zajmują trzecią pozycję w tabeli rozgrywek z dorobkiem 21 punktów po 14 kolejkach. Następny mecz ligowy w Lęborku Poltarex Pogoń rozegra dopiero 29 marca z ATS Małe Trójmiasto Rumia. W tym czasie tenisiści z Lęborka nie będą próżnować, gdyż czeka na nich bogaty kalendarz imprez , wystąpią: Sławomir Dosz  w 30. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (Ustrzyki Dolne - 15-18 luty), Adam i Sławomir Dosz w 86. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów (Raszków - 2-4 marzec) a następnie wyjazd drużyny do Francji na Puchar Europy TT-Inter Cup ( Orlean-Ingre 11 marzec), do pokonania w ciągu miesiąca tenisiści będą mieli 6,5 tysiąca kilometrów.

Przebieg meczu : Poltarex Pogoń Lębork - Victoria Repro Płock - 10:0

Adam Dosz - Marcin Woskowicz - 3:1
Sławomir Dosz - Marcin Woskowicz - 3:0
Sławomir Dosz - Jan Olek - 3:1
Adam Dosz -  Jan Olek  - 3:0
Marek Prądzinski -  Przemysław Sałaciński -  3:1
Tomasz Sposób -  Przemysław Siemieniako - 3:0
Tomasz Sposób -  Przemysła Sałaciński - 3:2
Marek Prądzinski - Przemysław Siemieniako - 3:0
S.Dosz /A.Dosz  - M.Woskowicz/P.Siemieniako - 3:0
T.Sposób/M.Prądzinski-  J.Olek/P.Sałaciński - 3:1

Pozostałe mecze 13 kolejki :

Gorzovia Gorzów - Dekorglass II Działdowo - 9:1

KUKS Remus Kościerzyna – Małe Trójmiasto Rumia - 3:7

AZS AWFiS Gdańsk – Olimpia-Unia Grudziądz – 4:6

KST Energa Toruń - Pogoń Siedlce - 9:1

TT Inter Cup: Polskie drużyny poznały kolejnych rywali

luty 7th, 2018 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii

dsc01737

Poltarex Pogoń Lębork i Wamet Dabcze reprezentować będą Polskę w trzeciej rundzie Pucharu Europy TT Inter Cup. W miniony poniedziałek odbyło się losowanie par 1/8 finału tych europejskich rozgrywek.

Zajmująca trzecie miejsce w 1. lidze grupie północnej Poltarex Pogoń zmierzy się na wyjeździe z francuskim zespołem Ingre CMPJM Tennis de Table, z kolei zespół z Wielkopolski zagra w Austrii z szóstą ekipą tamtejszej 2. Bundesligi - SPG muki Ebensee.

Spotkania 3. rundy Pucharu Europy TT Inter Cup muszą zostać rozegrane do 18. marca 2018 roku.

www.e-pingpong.pl

Udany rewanż z akademikami

luty 6th, 2018 | Brak Komentarzy | Kategoria: Bez kategorii

dsc02333

Tenisiści Poltarex Pogoni Lębork w meczu rozegranym awansem (14 kolejka) I ligi pokonali na własnych stołach KS AZS AWFiS II Gdańsk 8:2.Skutecznie zrewanżowali się akademikom za niespodziewaną porażkę 4:6 w I rundzie. Początek meczu układał się zgodnie z przewidywaniami od zwycięstw gospodarzy, którzy po pierwszej serii gier objęli prowadzenie 3:1.W partii otwarcia Adam Dosz pokonał lidera gości Mateusza Trokę 3:0 a jego brat Sławomir zwyciężył z Janem Zandeckim (krecz) ,  na drugim stole kapitan lęborczan Marek Prądzinski pokonał Michała Małachowskiego 3:1 ale  Tomasz Sposób uległ  1:3 Jakubowi Witkowskiemu. Następnie dwie gry deblowe zakończyły się zwycięstwami lęborczan i wynik meczu na tablicy  5:1 potwierdzał dominację tenisistów Pogoni w tym meczu. W kolejnych  partiach zawodnicy Pogoni, przy wysokim prowadzeniu w meczu  zagrali pewnie i precyzyjnie, ustalając końcowe zwycięstwo na 8:2. Punkty dla Pogoni zdobyli : Adam Dosz -2, Sławomir Dosz - 2, Marek Prądzinski -2  oraz gry deblowe :S.Dosz/T.Sposób - 1, A.Dosz/M.Prądzinski - 1. Lęborczanie zajmują trzecią pozycję w tabeli rozgrywek z dorobkiem 19 punktów. 10 lutego (sobota) o godz. 11.00 w Lęborku Poltarex Pogoń podejmie w 13 kolejce spotkań I ligi Victorię Repro Płock.

Poltarex Pogoń Lębork - KS AZS AWFiS II Gdańsk 8:2

Adam Dosz - Mateusz Troka - 3:0
Sławomir Dosz - Jan Zandecki - 3:0 (krecz)
Sławomir Dosz - Mateusz Troka - 3:1
Adam Dosz -  Jan Zandecki  - 3:0 (krecz)
Marek Prądzinski -  Michał Małachowski -  3:1
Tomasz Sposób -  Jakub Witkowski - 1:3
Tomasz Sposób -  Michał Małachowski - 0:3
Marek Prądzinski - Jakub Witkowski - 3:2
S.Dosz /T.Sposób  - M.Małachowski/J.Witkowski - 3:0
A.Dosz /M.Prądzinski-  J.Zandecki/M.Troka- 3:0 (krecz)