Poltarex Pogoń Lębork

92 IMP Gdańsk -Jan Zandecki (LKS Pogoń Lębork) w ćwierćfinale

marzec 22nd, 2024 Kategoria Bez kategorii

431509648_794051706088894_4557944222265612660_n

Trzej główni faworyci turnieju - Jakub Dyjas, Maciej Kubik i Samuel Kulczycki awansowali do sobotnich ćwierćfinałów 92. Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej.

W 1/8 finału zwycięstwa bez straty seta zanotowali Jakub Dyjas oraz Samuel Kulczycki. Pierwszy pokonał Damiana Węderlicha (UKS Dojlidy Białystok), a drugi wygrał z Dawidem Michną (Energa KTS Toruń). Z kolei Maciej Kubik ograł Jakuba Stecyszyna (KS Olesno) 4:2.

W gronie ośmiu ćwierćfinalistów 92. Indywidualnych Mistrzostw Polski znalazł się także Marek Badowski. Tenisista stołowy Bogorii Grodzisk Mazowiecki, który w swojej karierze nie zdobył jeszcze mistrzowskiego tytułu w grze pojedynczej, w trzeciej rundzie wygrał z Szymonem Kolasą (BKS Stal Bielsko-Biała) 4:1.

Jeśli chodzi o suchy wynik, to 4:1 wygląda na dosyć pewne zwycięstwo, jednak wszystkie sety rozstrzygały się w końcówkach - podsumował swój mecz Marek Badowski. Zawodnik klubu z Mazowsza docenił również klasę swojego rywala. - Przy stole walka była zacięta. Szymek postawił się i ten mecz był bardzo wymagający dla mnie.

Powracający po kontuzji gracz Bogorii Grodzisk Mazowiecki w ostatnich tygodniach prezentuje się bardzo dobrze, a jego forma rośnie z meczu na mecz. - Przez ostatnie dwa miesiące jestem w takiej optymalnej formie i gra mi się dobrze. Cieszę się z tego powodu i liczę, że tej formy wystarczy do końca turnieju - dodał Marek Badowski.

Stawkę ćwierćfinalistów 92. Indywidualnych Mistrzostw Polski w Gdańsku uzupełnią przedstawiciele Energa KTS Toruń – Tomasz Kotowski i Konrad Kulpa, Alan Kulczycki (Dojlidy Białystok) i oraz rewelacyjnie spisujący się w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby – Jan Zandecki (LKS Pogoń Lębork), który w 1/8 finału wyeliminował rozstawionego z „trójką” Mateusza Zalewskiego (ZKS Zielona Góra).

Mistrzowskiego tytułu w Gdańsku broni Jakub Dyjas.