Poltarex Pogoń Lębork

Meksyk-byli zawodnicy Poltarex Pogoni Lębork na MŚ w ping-pongu

styczeń 8th, 2024 Kategoria Bez kategorii

dsc_0824

Filip Szymański zdobył brązowy medal w konkurencji Choice, a Anglik Andre Baggaley srebrny w Choice i brązowy w Hardbat w rozegranych w Mexico City Mistrzostwach Świata w ping-pongu.

40-letni Filip Szymański grał w LOTTO Superlidze w drużynach z Rzeszowa, Lęborka, Bytomia i Zamościa, zaś jego rówieśnik Andrew Baggaley w zespołach z Lęborka, Bydgoszczy i Zamościa. W tym sezonie jest również w składzie Akademii Zamojskiej.

W Choice zwyciężył Niemiec Alexander Flemming, drugi był Andrew Baggaley, a na trzeciej pozycji ex aequo sklasyfikowani zostali Filip Szymański i Amerykanin AJ Carney.

Gra na wysokości ponad 2200 m n.p.m. była bardzo trudna, piłki szybciej leciały ze względu na mniejszą gęstość powietrza. Trzeba było się dostosować do takich warunków - mówi Filip Szymański.

W Sandpaper triumfował Chińczyk Huang Jungang, srebro dla Irlandczyka Paula McCreery’ego, a brąz wywalczyli Czech Adam Vitasek i Chińczyk Wang Shibo. W tej konkurencji Filip Szymański był 9, Paweł Lemański 10, a Jan Olek wygrał wszystkie mecze w turnieju „pocieszenia” i zajął 31 miejsce.

W Hardbat po złoto sięgnął Wang Shibo, srebro Alexander Flemming, a brąz - Andrew Baggaley i AJ Carney.

W Wood triumfował Alexander Flemming przed Francuzem Xavierem Raynalem oraz Rosjaninem Vladimirem Kutsenko i Francuzem Christophe Raynalem.

Do 1/8 finału dotarli Jan Olek w Hardbat i Paweł Lemański w Sandpaper.

Warto przypomnieć, że Filip Szymański był Mistrzem Polski w klasycznym tenisie stołowym w deblu z Szymonem Malickim i mikście z Moniką Pietkiewicz. Razem z Pietkiewicz osiągnęli ćwierćfinał Mistrzostw Europy w Serbii.

superliga.com

Napisz Komentarz