Poltarex Pogoń Lębork

Dwa brązowe medale w 2. GPPS Bilcza

listopad 26th, 2023 Kategoria Bez kategorii

231120231

W dniach 24-26.11. 2023 r., w Bilczy odbył się 2. Grand Prix Polski Seniorów w tenisie stołowym, w którym wystartowało ok. 180 zawodniczek i zawodników a wśród nich trzech tenisistów Poltarex Pogoni Lębork ; Adam i Sławomir Dosz oraz Jan Zandecki. Wszyscy oni udanie przeszli etap grupowy awansując do turnieju głównego (16 zawodników).  W meczu o 1/8 finału Adam Dosz pokonał Alana Kulczyckiego (UKS Dojlidy Białystok) 4:3 (-13,12,-12,8,12,-8,8) , w ćwierćfinale doszło do bratobójczego pojedynku ze Sławomirem, z którego wyszedł zwycięsko wygrywając 4:1(10,7,-10,10,4) ),by w walce o finał ulec póżniejszemu zwycięzcy turnieju Konradowi Kulpie (KS Energa Toruń) 2:4(10,-9,-3,-9,10,-2) i ostatecznie zająć miejsce 3-4. Natomiast Sławomir Dosz w 1/8 finału wygrał z Patrykiem Dziubą (Politechnika Rzeszów) 4:2 (-5,5,7,3,-4,8) aby w ćwierćfinale przegrać z bratem Adamem i ostatecznie zając miejsce 5-8. Jan Zandecki w 1/8 finału pokonał Michała Bańkosza (KS AZS Wrocław) 4:0 (4,9,9,7), w ćwierćfinale wygrał ze Przemysławem Walaszkiem (Politechnika Rzeszów) 4:2 (4,-6,-10,4,1,7) awansując do półfinału, w którym uległ Tomaszowi Kotowskiemu (Energa Toruń) 0:4 (-8,-6,-6,-5) i podobnie jak Adam Dosz został sklasyfikowany na miejscach 3-4. Był to bardzo udany weekend zawodników lęborskich , którzy swoimi wynikami udowadniaja że należą do ścisłej czołówki krajowej.

mężczyźni:
Finał ; Konrad Kulpa (Energa Toruń) - Tomasz Kotowski (Energa Toruń) 4:3 (-9,-3,-7,7,7,9,8)

brązowe medale: Adam Dosz (Pogoń Lębork), Jan Zandecki (Pogoń Lębork)