Poltarex Pogoń Lębork

Adam Dosz z brązowym medalem w 1. Grand Prix Polski Seniorów

wrzesień 24th, 2023 Kategoria Bez kategorii

img_8605

W dniach 22-24.09. 2023 r., w Gliwicach odbył się 1. Grand Prix Polski Seniorów w tenisie stołowym, w którym wystartowało ok. 200 zawodniczek i zawodników a wśród nich trzech tenisistów Poltarex Pogoni Lębork ; Adam i Sławomir Dosz oraz Jan Zandecki. Wszyscy oni udanie przeszli etap grupowy awansując do turnieju głównego (16 zawodników).  W meczu o 1/8 finału Adam Dosz pokonał Jarosława Tomickiego (KTS Gliwice) 4:2, w ćwierćfinale wygrał z Grzegorzem Felkelem (KTS Gliwice) 4:3 (pomimo ,że przegrywał w setach 0:3)by w walce o finał ulec póżniejszemu zwycięzcy turnieju Markowi Badowskiemu (Bogoria Grodzisk Maz.) 0:4 i ostatecznie zająć miejsce 3-4. Natomiast Sławomir Dosz w 1/8 finału przegrał po dramatycznej walce z Patrykiem Lewandowskim (Dekorgass Działdowo) 3:4 , następnie pokonał Mateusza Zalewskiego (ZKS Zielona Góra) 3:1 i zajął miejsce 9-12. Jan Zandecki w 1/8 finału uległ Konradowi Kulpie (Energa Toruń) 0:4 a następnie przegrał z Tomaszem Lewandowskim (Trefl Zamość) 1:3 i został sklasyfikowany na miejscach 13-16.

W grach finałowych Katarzyna Węgrzyn (AZS UG Wrocław) pokonała Wiktorię Wróbel (MRKS Gdańsk) 4:2, a Marek Badowski bez straty seta uporał się z Tomaszem Kotowskim (Energa Toruń). Drugi turniej Grand Prix Polski Seniorów zostanie rozegrany w dniach 24-26. listopada w Bilczy (woj. świętokrzyskie).

Wyniki spotkań finałowych:

kobiety:
Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) - Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) 4:2 (13:11, 10:12, 11:7, 10:12, 11:6, 11:9)

brązowe medale: Paulina Krzysiek (MUKS Start Nadarzyn), Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów)

mężczyźni:
Marek Badowski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) - Tomasz Kotowski (Energa KTS Toruń) 4:0 (11:7, 12:10, 12:10, 11:9)

brązowe medale: Adam Dosz (Pogoń Lębork), Alan Kulczycki (Dojlidy Białystok)