Poltarex Pogoń Lębork

Bracia Kulczyccy pierwszy raz zagrają razem w MEJiK

lipiec 14th, 2021 Kategoria Bez kategorii

20210620_140615-1920x1440

W Mistrzostwach Europy Juniorów i Kadetów po raz pierwszy razem zagrają bracia Kulczyccy - Samuel jest Mistrzem Polski Seniorów oraz Młodzieżowców, zaś Alan Kulczycki Mistrzem Polski Kadetów. Ze względu na pandemię turniej w Varażdinie odbędzie się w terminach - juniorzy zagrają w dniach 18 - 24 lipca, a kadeci 27 lipca - 2 sierpnia.

- Mieliśmy zagrać w tych samych ME już 2 lata temu w Ostravie, ale na treningu biegowym doznałem kontuzji. Niefortunnie stanąłem na leżącą w lesie butelkę i złamałem śródstopie. Dlatego dopiero teraz zadebiutuję w Mistrzostwach Europy - mówi Alan Kulczycki.

Gorzovianin, który w nowym sezonie Lotto Superligi będzie występował w Poltarex Pogoni Lębork, zagra w singlu, deblu z Miłoszem Redzimskim i mikście z Natalią Bogdanowicz.

- Jak dotąd tylko graliśmy w takich parach na treningach i radziliśmy sobie bardzo dobrze. V Varażdinie chcę po prostu dać z siebie wszystko w każdym meczu i walczyć o każdą piłkę, Nie myślę o wyniku, postaram się wyjść jak najlepiej - dodał Alan Kulczycki.

Z powodu pandemii koronawirusa od wielu miesięcy praktycznie nie odbywa się międzynarodowa rywalizacja w kategoriach młodzieżowych. Dlatego rezultaty w MEJiK w chorwackim Varażdinie są pewnego rodzaju niewiadomą.

- Ostatni raz grałem w takich zawodach w lutym 2020 roku, tuż przed wybuchem pandemii, w ITTF Czech Open w Hodoninie. Sukcesów wtedy nie odniosłem, ani w singlu ani w deblu z Mateuszem Zalewskim. Z pewnością lepiej byłoby gdyby nie było tej długiej przerwy, bo każdy turniej na wysokim poziomie to możliwość zdobycia doświadczenia i pewności siebie - przyznał reprezentant Polski.

W ME kadetów, poza Alanem Kulczyckim, zagrają Miłosz Redzimski, Szymon Brud i Michał Wandachowicz.

pzts.pl

Napisz Komentarz