Poltarex Pogoń Lębork

Początek nowego sezonu LOTTO Superligi 3 września

lipiec 8th, 2021 Kategoria Bez kategorii

img_5345

W piątek, 3 września rozpocznie się nowy sezon LOTTO Superligi. Broniący tytułu Dekorglass Działdowo w 1 kolejce zagra w derbowym spotkaniu z beniaminkiem Morlinami Ostródą. Również Wicemistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Maz. spotka się z drugim z beniaminków, dla którego to będzie pierwszy w historii występ w superlidze - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.
W pierwsze kolejce ponadto Sokołów SA Jarosław zmierzy się z Poltarex Pogonią Lębork, AZS AWFiS Balta Gdańsk wzmocniony Wandżim z Olimpią-Unią Grudziądz, Dojlidy Białystok w składzie z Kou Leiem z Fibrain AZS Politechnika Rzeszów, LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz z brązowym medalistą MŚ 2019 An Jae-hyunem z Uczelnią Państwową Zamość (z pozyskanym Danielem Górakiem) i Energa Manekin Toruń z 3S Polonia Bytom.
Dwa dni później, 5 września w 2 kolejce dojdzie do rewanżu za majowy wielki finał - Dekorglass zagra z Dartomem Bogorią. W meczu o złoty medal LOTTO Superligi, który odbył się w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku, zespół z Działdowa pokonał drużynę z Grodziska Maz. 3:1.
We wrześniu zaplanowane są 4 kolejki, a w październiku 6 serii gier. Trzy ostatnie kolejki sezonu zasadniczego odbędą się w grudniu. W 2022 roku kluby zostaną podzielone na Grupy Mistrzowską (1-7) i Spadkową (8-14).
W play-off wystąpi 8 drużyn - wszystkie z Grupy Mistrzowskiej i najlepszy z Grupy Spadkowej. Ćwierćfinały i półfinały będą rozgrywane na zasadzie mecz i rewanż, a finał - jeden mecz na neutralnym terenie. Do 1 ligi spadną 2 drużyny.

terminarz

superliga.com.pl

Napisz Komentarz