Poltarex Pogoń Lębork

Nowości w systemie rozgrywek Lotto Superligi

czerwiec 8th, 2021 Kategoria Bez kategorii

img_0777

Bardzo ważna zmiana w nowym sezonie LOTTO Superligi - Mistrz Grupy Spadkowej wystąpi w play-off, co oznacza, że będzie miał szansę na zdobycie medalu w Drużynowych Mistrzostwach Polski.
W rozgrywkach 2021-22 uczestniczyć będzie rekordowa liczba 14 drużyn - 12 z zakończonego niedawno sezonu, na czele z Mistrzem Polski Dekorglassem Działdowo i 2 wyłonione w barażach.
Po pierwszej rundzie, czyli rozegraniu 13 kolejek, zespoły zostaną podzielone na Grupę Mistrzowską i Spadkową. Obie będą liczyły po 7 klubów, które zagrają systemem każdy z każdym. Do play-off awansuje 8 zespołów, w tym Mistrz Grupy Spadkowej, a ćwierćfinały będą rozgrywane w następujący sposób: najlepsza drużyna Grupy Mistrzowskiej (nr 1) z najlepszą drużyną Grupy Spadkowej  1-8 i dalej kluby – nr 2 z nr 7, nr 3 z nr 6, na 4 z nr 5. Zwycięzcy awansują do półfinału i będą mieli zapewnione medale.

Finał po raz kolejny rozegrany zostanie w formacie jednego meczu na neutralnym terenie.
Z LOTTO Superligi spadną zespoły z pozycji 13 i 14, a awansują triumfatorzy spotkań barażowych pomiędzy mistrzami i wicemistrzami Grup Południowej i Północnej 1 ligi.
W sezonie 2020-21 w play-off zagrało 6 drużyn, co było nowością, a w kolejnym sezonie szansę gry o medale będzie miało aż 8 zespołów.

superliga.com.pl

Napisz Komentarz