Poltarex Pogoń Lębork

Dekorglass z Bogorią w finale

kwiecień 12th, 2021 Kategoria Bez kategorii

1104

Zaledwie 4 małe piłki przesądziły o awansie Dekorglassu Działdowo do finału LOTTO Superligi. W dzisiejszym rewanżu 1/2 finału play-off Dekorglass odrobił straty, pokonując Sokołów SA Jarosław 3:1. W setach też był remis 15:15, więc nastąpiło liczenie wygranych poszczególnych akcji. W dwumeczu Dekorglass miał ich 288, a Sokołów 284. Dekorglass do gry o złoto poprowadził mający polski paszport Czech Jiri Vrablik. Rozpoczął niedzielne spotkanie rewanżowe od pokonania Pawła Chmiela 3:1, a w ostatniej, decydującej grze singlowej zwyciężył faworyzowanego Kou Leia 2:0. Jak się okazało, kluczowe były rozmiary zwycięstwa Jiri Vrablika - 11:3, 11:6. W środę w Jarosławia Sokołów SA wygrał mecz 3:1, w setach 10:6 i w małych piłkach 162:141. Tymczasem w rewanżu Dekorglass zagrał va banqu i zespół został ustawiony tak, aby zwyciężyć 3:0. We wspomnianym pierwszym pojedynku Jiri Vrablik wygrał z Pawłem Chmielem, a potem Jakub Dyjas pokonał Kou Leia 3:1. W tym momencie był remis - 4:4 w całej rywalizacji półfinałowej i w setach 12:12. Ale w małych piłkach dalej lepszy był aktualny Mistrz Polski - plus 2. W 3 singlu Sathiyan Gnanasekaran pokonał Andreja Gacinę 3:1 i po tym pojedynku bliżej finału był Sokołów. Ale kropkę nad „i” dla Dekorglassu postawił Jiri Vrablik, który nie tylko zwyciężył 2:0, ale i bardzo wysoko z Kou Leiem. Rewanż 3:1 dla Dekorglassu, sety 9:5 i małe piłki 147:122. W finale LOTTO Superligi Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki spotka się z Dekorglassem Działdowo. Brązowe medale dla Sokołów SA Jarosław i AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Dekorglass Działdowo - Sokołów SA Jarosław 3:1

1. Jiri Vrablik - Paweł Chmiel 3:1 (8:11, 11:2, 11:8, 11:9)
  2. Jakub Dyjas - Kou Lei          3:1 (11:6, 11:13, 11:7, 13:11)
  3. Andrej Gacina - Sathiyan Gnanasekaran 1:3 (11:9, 13:15, 8:11, 6:11)
  4. Jiri Vrablik - Kou Lei 2:0 (11:3, 11:6)

Dartom Bogoria Grodzisk Maz. – AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:0

1. Panagiotis Gionis – Szymon Malicki 3:0 (11:5, 11:6, 13:11)
  2. Pavel Sirucek – Patryk Chojnowski  3:1 (11:7, 10:12, 11:6, 11:4)
  3. Miłosz Redzimski – Tomasz Tomaszuk 3:0 (13:11, 11:8, 11:6)