Poltarex Pogoń Lębork

89.IMP zakończone

marzec 28th, 2021 Kategoria Bez kategorii

166478850_5832588283425387_2915591205390141115_o

W Arłamowie ,w dniach 26.03.-28.03.2021 r. odbyły się 89.Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Tenisie Stołowym. Były to udane mistrzostwa dla reprezentanta Poltarex Pogoni Lębork Adama Dosza , który zdobył brązowy medal w grze podwójnej, grając w parze ze swoim bratem Sławomirem (Gorzovia Gorzów). W I rundzie pokonali oni parę Michał Galas (LZS Kujakowice)/Maciej Karmoliński (Bronowianka Kraków) 3:2 (-8,5,-9,10,7) , w II rundzie parę klubową Olimpii Grudziądz Marco Golla/Jan Zandecki także 3:2 (-6,7,-9,12,6). W ćwierćfinale spotkali się z parą Filip Szymański (Polonia Bytom)/Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Maz.) wygrywając 3:1 (8,-4,9,11) i tym samym awansowali do półfinału mistrzostw Polski. W walce o finał ulegli po zaciętej grze parze Robert Floras (Polonia Bytom)/Daniel Bąk (Orlicz Suchedniów) 1:3 (8,-9,-8,-13).

Indywidualnym Mistrzem Polski Seniorów został Samuel Kulczycki (gra w Niemczech), który w finale pokonał 4:2  Roberta Florasa (Polonia Bytom) . Reprezentant Pogoni Adam Dosz był rozstawiony z numerem 16 i I rundę miał wolną, w II rundzie trafił na Samuela Kulczyckiego, któremu uległ 1:4 (-7,12,-5,-8,-5) i odpadł z turnieju singlowego zajmując miejsce 17-32. W grze mieszanej Adam Dosz w parze z Alicją Łebek (Chrobry Międzyzdroje) zajęli miejsce 9-16 ,w I rundzie wolny los , w II rundzie pokonali parę Julia Szymczak(AZS UE Wrocław)/Jan Zandecki (Olimpia Grudziądz) 3:2 (-7,-7,9,8,4), w walce o ćwierćfinał ulegli póżniejszym zwycięzcom Katarzynie Węgrzyn (AZS UE Wrocław)/Samuel Kulczycki (Dekorglass Działdowo) 1:3 (8,-7,-3,-7).

wyniki finałów:

gra pojedyncza mężczyzn:
KULCZYCKI Samuel - FLORAS Robert 4:2 4:2 (9,-10,6,6,-10,5)
brązowe medale wywalczyli Patryk Chojnowski i Miłosz Redzimski.

gra pojedyncza kobiet:
BAJOR Natalia - GRZYBOWSKA-FRANC Katarzyna 4:2 (-9,7,-11,6,5,4)

brązowe medale zdobyły Katarzyna Węgrzyn i Paulina Krzysiek.

gra podwójna mężczyzn:
FLORAS Robert/BĄK Daniel - LEWANDOWSKI Tomasz/CHODORSKI Piotr 3:0 (3,5,8)

brązowe medale wywalczyli Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski oraz Adam Dosz i Sławomir Dosz.

gra podwójna kobiet:
BAJOR Natalia/GRZYBOWSKA-FRANC Katarzyna - ZAŁOMSKA Roksana/MICHALAK Aleksandra 3:2 (-7,6,-6,5,3)

brązowe medale zdobyły Wiktoria Wróbel i Ilona Sztwiertnia oraz Paulina Krzysiek i Katarzyna Ślifirczyk.

gra mieszana:
KULCZYCKI Samuel/WĘGRZYN Katarzyna - LEWANDOWSKI Tomasz/KRZYSIEK Paulina 3:1 (5,-6,7,7)

brązowe medale wywalczyli Jakub Perek i Natalia Bajor oraz Robert Floras i Anna Węgrzyn.