Poltarex Pogoń Lębork

89. IMP: Bracia Dosz z medalem w grze podwójnej

marzec 27th, 2021 Kategoria Bez kategorii

doszbracia2

Bracia Sławomir i Adam Dosz zapewnili sobie medal w grze podwójnej 89. Indywidualnych Mistrzostw Polski. W sobotnie popołudnie zawodnicy występujący na co dzień odpowiednio w Pogoni Lębork i Gorzovii Gorzów Wielkopolski w ćwierćfinale wyeliminowali Filipa Szymańskiego (TTS Polonia Bytom) i Miłosza Redzimskiego (Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

Rywalami braci Dosz w półfinale będą Daniel Bąk i Robert Floras, którzy w 1/4 finału pokonali Alana Wosia i Przemysława Walaszka. W drugim półfinale gry podwójnej zmierzą się aktualni mistrzowie kraju w tej konkurencji - Konrad Kulpa i Tomasz Lewandowski oraz najwyżej rozstawieni gracze w Arłamowie - Tomasz Lewandowski i Piotr Chodorski.

- Przeciwnicy grali bardzo dobrze i postawili nam wysoko poprzeczkę. Byli bardziej aktywni i to zaważyło na naszej porażce - mówił po przegranym meczu z toruńskim duetem Maciej Kubik. Zawodnik Dekorglassu tegoroczne mistrzostwa zakończył bez medalu, a warto dodać, że w 2020 roku zdobył swój debiutancki, brązowy krążek IMP w grze podwójnej.

Do sporej niespodzianki doszło w ćwierćfinale turnieju gry podwójnej kobiet. Rozstawione z numerem drugim Anna i Katarzyna Węgrzyn przegrały z Roksaną Załomską i Aleksandrą Michalak 0:3 i z Arłamowa wyjadą bez medalu w tej konkurencji. Rywalkami Załomskiej i Michalak w 1/2 finału będą Wiktoria Wróbel i Ilona Sztwiertnia, które w zawodach nie przegrały jeszcze seta.

Ponadto awans do strefy medalowej uzyskały Natalia Bajor i Katarzyna Grzybowska-Franc. Rozstawione z „jedynką” zawodniczki KU AZS UE Wrocław i Dojlid Białystok pokonały w ćwierćfinale Julię Szymczak i Sandrę Kozioł 3:0 i w kolejnym spotkaniu zmierzą się z Pauliną Krzysiek i Katarzyną Ślifirczyk.

pzts.pl

Napisz Komentarz