Poltarex Pogoń Lębork

89. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym - Arłamów

marzec 23rd, 2021 Kategoria Bez kategorii

img_3310

Blisko 100 zawodników i zawodniczek rywalizować będzie od piątku o pięć kompletów medali - w singlu, deblu i mikście - 89. Indywidualnych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym w Arłamowie. Turniej tej rangi po raz pierwszy rozgrywany będzie w Hotelu Arłamów.

Zgodnie z regulaminem o tytuły zagra po 48 osób w kategorii kobiet i mężczyzn; prawo startu ma po 32 najwyżej sklasyfikowanych na liście Polskiego Związku Tenisa Stołowego seniorów i seniorek, oraz po 16 mistrzów województw.

Z powodów zdrowotnych nie zagra ubiegłoroczny mistrz kraju Jakub Dyjas. W Arłamowie nie wystąpi też m.in. najlepsza polska tenisistka stołowa, mistrzyni Europy Li Qian, która jest w Chinach a także Natalia Partyka.

Po raz kolejny w turnieju indywidualnym mistrzostw Polski wystąpi reprezentant Poltarex Pogoni Lębork Adam Dosz , wystąpi on także w grze podwójnej w parze ze swoim bratem Sławomirem (Gorzovia Gorzów).

W piątek odbywać się będą gry pierwszej, drugiej i trzeciej rundy gier pojedynczych oraz miksta. Na sobotę przewidziano m.in. gry deblowe (łącznie z półfinałami) oraz ćwierćfinały singla. Medaliści będą znani w niedzielę.

Napisz Komentarz