Poltarex Pogoń Lębork

Olimpia wygrywa w Lęborku

luty 14th, 2021 Kategoria Bez kategorii

img_6300

Po bardzo zaciętym spotkaniu Poltarex Pogoń Lębork przegrała w swojej hali z Olimpią-Unią Grudziądz 1:3 meczu LOTTO Superligi. Gospodarze nie wykorzystali sześciu meczboli w dwóch pojedynkach.
To był bardzo ważny mecz dla układu dolnej części tabeli grupy spadkowej. Zwycięstwo zespołu z Grudziądza sprawiło, że wyprzedził rywali z Lęborka i obecnie zajmuje 11. miejsce. Olimpia-Unia zgromadziła 10 punktów w 15 spotkaniach, a Poltarex Pogoń 9 pkt w 14 występach. Do końca rozgrywek mają jeszcze - odpowiednio - cztery i trzy spotkania. Na spadkowej, 13. pozycji plasuje się beniaminek Palmiarnia Zielona Góra - 6 pkt w 14 kolejkach.
W pierwszym pojedynku sobotniego spotkania Adam Dosz z Poltarex Pogoni prowadził z Janem Zandeckim 2:1 w setach i 10:7 w czwartym. Nie potrafił jednak wykorzystać trzech meczboli, a Jan Zandecki wygrał pięć akcji z rzędu. W decydującym secie Adam Dosz wygrywał 9:8, lecz końcówka należała do pingpongisty drużyny z Grudziądza.
Do remisu doprowadził najstarszy tenisista superligi Marek Prądzinski, który w tym roku skończy 47 lat. Przerwał serię 13 porażek i pokonał Maxima Chaplygina 3:0. Marek Prądzinski zaczął grę od 0:4, a potem górował nad rosyjskim obrońcą, m.in. w drugim secie prowadził 8:1, a w trzecim 5:0.
W trzeciej potyczce Bogusław Koszyk przegrał dwa sety z Marco Gollą, ale nie rezygnował i wyrównał. W piątym secie Bogusław Koszyk cały czas prowadził - 8:4, 9:5 i 10:8. Zmarnował łącznie trzy meczbole. Z kolei Marco Golla wykorzystał swojego drugiego i triumfował 14:12.
Sukces za trzy punkty gościom zapewnił Maxim Chaplygin, który pokonał Adama Dosza 2:0.
Wyniki:

Poltarex Pogoń Lębork - ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 1:3
Adam Dosz - Jan Zandecki 2:3 (8:11, 11:5, 11:8, 10:12, 9:11)
Marek Prądzinski - Maxim Chaplygin 3:0 (11:9, 11:7, 11:5)
Bogusław Koszyk - Marco Golla 2:3 (9:11, 8:11, 11:5, 11:6, 12:14)
Adam Dosz - Maxim Chaplygin 0:2 (8:11, 7:11)

3S Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń 2:3
Robert Floras - Damian Węderlich 3:1 (13:11, 7:11, 11:5, 11:9)
Filip Szymański - Konrad Kulpa 0:3 (7:11, 10:12, 2:11)
Igor Dąbrowski - Tomasz Kotowski 0:3 (6:11, 6:11, 5:11)
Robert Floras - Konrad Kulpa 2:1 (11:8, 7:11, 12:10)
Filip Szymański/Igor Dąbrowski - Damian Węderlich/Tomasz Kotowski 0:2 (10:12, 9:11)

Palmiarnia Zielona Góra - Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 1:3
Kamil Nalepa - Bartosz Such 3:2 (11:9, 11:9, 9:11, 9:11, 11:4)
Łukasz Wachowiak - Piotr Chodorski 0:3 (4:11, 6:11, 3:11)
Mateusz Zalewski - Tomasz Lewandowski 0:3 (6:11, 10:12, 8:11)
Kamil Nalepa - Piotr Chodorski 1:2 (6:11, 13:11, 8:11)