listopad 15th, 2020 Kategoria Bez kategorii

125497807_3477744198970704_5812149186794765418_o

125771488_3478402025571588_9093905223838244908_o

125566772_3478402825571508_7327939947487905770_o

Jakub Dyjas z Dekorglassu Działdowo został triumfatorem turnieju LOTTO TOP 16, który w weekend rozgrywany był w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. W końcowej klasyfikacji mistrz Polski w grze pojedynczej wyprzedził Pavla Sirucka, Marka Badowskiego i Miłosza Redzimskiego (wszyscy Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

Przez dwa dni szesnastu zawodników rywalizowało o triumf w LOTTO TOP 16. Najlepiej w gdańskiej hali radził sobie Jakub Dyjas, który w wakacyjnym okienku transferowym przeszedł z niemieckiego TTF Liebherr Ochsenhausen do Dekorglassu Działdowo. Były brązowy medalista mistrzostw Europy w grze pojedynczej jako jedyny zawodnik wygrał wszystkie swoje pojedynki w LOTTO TOP 16. W najważniejszym starciu weekendowej rywalizacji - meczu finałowym, Jakub Dyjas pokonał Czecha Pavla Sirucka 4:3.

Podium LOTTO TOP 16 uzupełnił klubowy kolega Sirucka - Marek Badowski. Reprezentant Polski w pojedynku, którego stawką było zajęcie trzeciego miejsca w Gdańsku, pokonał nadzieję naszego tenisa stołowego - Miłosza Redzimskiego 4:2.

- Turniej uważam za bardzo udany. Poziom sportowy był bardzo wysoki. Pojedynki obfitowały w wiele ciekawych wymian - podsumował zawody Zbigniew Leszczyński, prezes Polskiej Superligi Tenisa Stołowego. - Zwyciężył faworyt turnieju Jakub Dyjas, jednak zwycięstwo nie przyszło mu łatwo i w kilku meczach musiał pokazać swój najlepszy tenis stołowy - dodał Leszczyński.

W ćwierćfinałach odpadli: Patryk Zatówka (Sokołów SA Jarosław), Szymon Malicki (AZS AWFiS Balta Gdańsk), Artur Grela (LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz), Adam Dosz (Poltarex Pogoń Lębork), który w rozgrywkach grupowych pokonał Mateusza Zalewskiego (Palmiarnia Zielona Góra) 3:1 i Patryka Jendrzejewskiego (Zooleszcz Bydgoszcz) 3:1 i uległ Markowi Badowskiemu (Dartom Grodzisk Maz.) 0:3

Wyniki: ćwierćfinały

• Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) - Adam Dosz (Poltarex Pogoń Lębork) 4:1
  • Pavel Sirucek (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) - Patryk Zatówka (Sokołów SA Jarosław) walkower
  • Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) - Szymon Malicki (AZS AWFiS Balta Gdańsk) 4:3
  • Marek Badowski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) - Artur Grela (LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz) 4:3