Poltarex Pogoń Lębork

12. kolejka Lotto Superligi

październik 26th, 2020 Kategoria Bez kategorii

img_0777

Świetna gra Patryka Chojnowskiego zapewniła AZS-owi AWFiS Balcie Gdańsk niespodziewane zwycięstwo nad Dojlidami Białystok 3:1 w meczu 12. kolejki LOTTO Superligi.

Wicemistrz kraju w grze pojedynczej (Chojnowski ten tytuł wywalczył właśnie w Białymstoku) w niedzielnym pojedynku przeciwko doskonale spisującym się w tym sezonie tenisistom stołowym z Podlasia pokonał Aliaksandra Khanina 3:1 oraz Wanga Zeng Yi 2:0. Autorem trzeciego „oczka” dla gości był Szymon Malicki, który w czterech setach uporał się z Li Youngyinem. Dla 21-letniego Azjaty była to dopiero trzecia porażka w aktualnym sezonie.

Po raz ósmy z rzędu wygrali w niedzielę przedstawiciele obrońcy trofeum z poprzedniego sezonu - Sokołów S.A. Jarosław. Zespół z Podkarpacia bez straty seta wypunktował we własnej hali Uczelnię Państwową Zamość 3:0. Dzięki tej wygranej drużyna Kamila Dziukiewicza awansowała na czwarte miejsce w tabeli, a warto przypomnieć, że Sokołów S.A. sezon rozpoczął od trzech porażek.

Sporo emocji w niedzielne popołudnie dostarczyły spotkania w Bytomiu i Toruniu. W tym pierwszym mieście 3S Polonia uległa Lotto Zooleszcz Gwieździe Bydgoszcz 2:3. Miejscowym w odniesieniu zwycięstwa nie pomogła nawet rewelacyjna postawa Roberta Florasa, który ograł zarówno Asukę Machiego jak i Artura Grelę. W Toruniu z kolei Energa Manekin, bez Konrada Kulpy w składzie, wygrała z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów 3:2.

Liderem LOTTO Superligi przed listopadową, ostatnią kolejką rundy jesiennej jest Dekorglass Działdowo. Zdobywca Pucharu Europy ETTU w sezonie 2017/2018 w niedzielę pewnie ograł walczącą o ligowe utrzymanie Olimpię-Unię Grudziądz 3:0.

Wyniki niedzielnych spotkań:

3S Polonia Bytom - Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 2:3
Robert Floras - Asuka Machi 3:2 (11:5, 11:8, 4:11, 7:11, 13:11)
Igor Dąbrowski - Artur Grela 0:3 (4:11, 5:11, 7:11)
Filip Szymański - Viacheslav Burov 1:3 (11:7, 7:11, 4:11, 9:11)
Robert Floras - Artur Grela 2:0 (11:7, 11:9)
Igor Dąbrowski/Filip Szymański - Viacheslav Burov/Patryk Jendrzejewski 0:2 (4:11, 1:11)

Energa Manekin Toruń - Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:2
Damian Węderlich - Bartosz Such 3:0 (12:10, 11:3, 11:5)
Tomasz Kotowski - Piotr Chodorski 3:0 (11:6, 11:6, 11:4)
Przemysław Walaszek - Tomasz Lewandowski 2:3 (9:11, 10:12, 11:3, 11:9, 10:12)
Damian Węderlich - Piotr Chodorski 1:2 (6:11, 11:3, 9:11)
Tomasz Kotowski/Przemysław Walaszek - Bartosz Such/Tomasz Lewandowski 2:0 (12:10, 11:2)

Dojlidy Białystok - AZS AWFiS Balta Gdańsk 1:3
Wang Zeng Yi - Tomasz Tomaszuk 3:0 (11:8, 11:9, 11:6)
Aliaksandr Khanin - Patryk Chojnowski 1:3 (8:11, 11:8, 5:11, 8:11)
Li Youngyin - Szymon Malicki 1:3 (11:13, 11:5, 8:11, 8:11)
Wang Zeng Yi - Patryk Chojnowski 0:2 (9:11, 7:11)

Dekorglass Działdowo - Olimpia-Unia Grudziądz 3:0
Wei Shihao - Jan Zandecki 3:0 (11:5, 11:4, 11:2)
Jakub Dyjas - Marco Golla 3:0 (14:12, 11:7, 12:10)
Andrej Gacina - Maxim Chaplygin 3:1 (7:11, 11:5, 11:8, 20:18)