Poltarex Pogoń Lębork

Decyzje na nowy sezon

lipiec 3rd, 2020 Kategoria Bez kategorii

_dsc2147

“W nowym sezonie, po pierwszej rundzie sześć klubów powalczy o mistrzostwo Polski, a siedem pozostałych o utrzymanie” - mówi Zbigniew Leszczyński, który został wybrany na kolejną kadencję prezesem LOTTO Superligi, spółki prowadzącej rozgrywki elity tenisistów stołowych.
W sezonie 2020/2021 wystąpi 13 klubów. Tytułu broni PKS Kolping Frac Jarosław, zaś absolutnym beniaminkiem jest Uczelnia Państwowa Zamość, dotąd grająca w pierwszej lidze pod nazwą Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Rywalizacja ma się rozpocząć na początku września.
- Ze względu na pandemię koronawirusa odwołano wiele imprez międzynarodowych, które miałyby być sprawdzianami przed mistrzostwami Europy, zaplanowanymi w dniach 15-20 września w Warszawie. W kalendarzu pozostał tylko Czech Open pod koniec sierpnia. Aby ułatwić przygotowania naszym reprezentantom do ME chcemy przeprowadzić pierwsze kolejki LOTTO Superligi na początku września - stwierdził Zbigniew Leszczyński, który przez aklamację został wybrany na kolejną trzyletnią kadencję szefa LOTTO Superligi.
Drużyny muszą potwierdzić udział w rozgrywkach do 15 lipca, a okienko transferowe zostanie zamknięte miesiąc później.

- Od kilku lat nasza LOTTO Superliga zaliczana jest do trójki najlepszych w Europie, razem z ekstraklasami Niemiec i Francji. Był taki moment, że mówiono, iż Polska jest najmocniejsza. Ciągle trzymamy wysoki poziom, jeśli chodzi o sport i stronę organizacyjną. Mnie, jako prezesa, cieszy, że zawodnicy tej klasy co Jakub Dyjas i Chorwat Andrej Gacina zagrają w LOTTO Superlidze, zresztą obaj w Dekorglassie Działdowo. Organizacyjnie dobrą wiadomością jest zainteresowanie meczami przez kilka stacji telewizyjnych, czego wcześniej nie było - przyznał Zbigniew Leszczyński, który jest również wiceprezesem Polskiego Związku Tenisa Stołowego.
Dotychczas w pingpongowej elicie grało 10-12 klubów, a tym razem będzie ich 13. To sprawia, że i format rozgrywek będzie zmieniony.

- Do końca roku chcemy rozegrać 12 kolejek sezonu podstawowego, a w 2021 roku podzielimy LOTTO Superligę na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. O tytuł zagra sześć klubów, najpierw będzie pięć kolejek, a po nich dwa najlepsze dostaną się bezpośrednio do półfinałów play off. Pozostałe, czyli z miejsc 3-6, powalczą w dodatkowej rundzie o awans do strefy medalowej. Z kolei w grupie 7-13 odbędzie się sześć serii gier i na podstawie wyników ustalona zostanie kolejność. Do pierwszej ligi spadnie ostatni zespół - dodał prezes LOTTO Superligi.
Zbigniew Leszczyński jest również menedżerem i prezesem LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz.

- Jako osoba ambitna staram się zbudować taki skład, który powalczy o medal. Walka o utrzymanie, albo granie po to by tylko zagrać mnie nie interesuje. Kibice w Bydgoszczy i w wielu polskich miastach interesują się tenisem stołowym - przyznaje.
Ze spraw regulaminowych wiadomo, że w fazie play off 2020/2021 będą mogli występować zawodnicy, którzy wcześniej rozegrali minimum pięć meczów w sezonie zasadniczym.

- Nie wiemy jeszcze czy pozostanie gra deblowa, bowiem to zależy w dużej mierze od przepisów międzynarodowej i europejskiej federacji. W różnych turniejach towarzyskich, które obecnie zaczynają się pojawiać na naszym kontynencie, debel nie jest rozgrywany z racji obostrzeń dot. dystansu społecznego. Ale przez dwa miesiące może się jeszcze wiele zmienić - podsumował Zbigniew Leszczyński.

superliga.pl

Napisz Komentarz