Jakub Dyjas i Natalia Bajor mistrzami Polski AD 2020

marzec 1st, 2020 Kategoria Bez kategorii

89334968_2498195073726968_3928131742656888832_o

87881245_2496650753881400_22069856954220544_o1

W Białymstoku ,w dniach 28.02.-01.03.2020 r. odbyły się 88.Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Tenisie Stołowym. W imprezie wystartowało 96 zawodniczek i zawodników a wśród nich reprezentant klubu Poltarex Pogoń Lębork Adam Dosz. Indywidualnym Mistrzem Polski Seniorów został Jakub Dyjas (gra w Niemczech), który pokonał 4:3 Patryka Chojnowskiego (w przeszłości zdobywał medale dla Pogoni Lębork reprezentując nasz zespół w Superlidze). Reprezentant Pogoni Adam Dosz był rozstawiony z numerem 13 i I rundę miał wolną, w II rundzie przegrał z Michałem Krzyżanowskim (Darz Bór Karnieszewice) 3:4 (-8,-9,-5,9,6,8,-11) i odpadł z turnieju singlowego zajmując miejsce 17-32. W grze podwójnej Adam Dosz w parze z Michałem Bańkoszem (AZS UE Wrocław) zajęli miejsce 9-16, I runda los wolny,w II rundzie ulegli parze Szymon Malicki(Olimpia Grudziądz)/Artur Grela (Gwiazda Bydgoszcz) 2:3 W grze mieszanej Adam Dosz w parze z Magdaleną Sikorską (SMS Włodawa) zajęli miejsce 17-32 , po porażce z parą Antoni Witkowski (niestowarzyszony)/Karolina Lalak (Trefl Zamość 2:3.

gra pojedyncza kobiet

Natalia Bajor (AZS UE Wrocław) - Paulina Krzysiek (Start Nadarzyn) 4:3 (11:9, 6:11, 11:9, 8:11, 11:5, 9:11, 11:7)brązowe medale: Kinga Stefańska (KTS Tarnobrzeg) i Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk)
gra pojedyncza mężczyzn
Jakub Dyjas (Energa Toruń) - Patryk Chojnowski (AZS AWFiS Gdańsk) 4:3 (7:11, 11:6, 11:8, 7:11, 11:7, 6:11, 11:6)brązowe medale: Maciej Kubik (Dekorglass Działdowo) i Robert Floras (Polonia Bytom)
gra podwójna kobiet

Natalia Bajor, Kinga Stefańska (AZS UE Wrocław, KTS Tarnobrzeg) - Karolina Pęk, Emilia Kijok (Bronowianka Kraków, ZKS Zielona Góra) 3:0 (11:5, 11:6, 11:7)brązowe medale: Roksana Załomska, Aleksandra Michalak (AZS UJD Częstochowa, Warmia Lidzbark Warmiński) i Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn (obie AZS UE Wrocław)
gra podwójna mężczyzn
Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski (obaj Energa KTS Toruń) - Piotr Chodorski, Filip Szymański (Politechnika Rzeszów, niestowarzyszony) 3:1 (11:5, 11:6, 7:11, 11:7)brązowe medale: Marek Badowski, Robert Floras (Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Polonia Bytom) i Jakub Dyjas, Damian Węderlich (obaj Energa KTS Toruń)
gra mieszana

Samuel Kulczycki, Katarzyna Węgrzyn (Dekorglass Działdowo, AZS UE Wrocław) - Robert Floras, Anna Węgrzyn (Polonia Bytom, AZS UE Wrocław) 3:1 (11:9, 4:11, 12:10, 15:13)brązowe medale: Jakub Perek, Natalia Bajor (ZKS Zielona Góra, AZS UE Wrocław) i Tomasz Lewandowski, Paulina Krzysiek (Politechnika Rzeszów, Start Nadarzyn)