Poltarex Pogoń Lębork

88 Indywidualne Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym - Białystok

luty 27th, 2020 Kategoria Bez kategorii

dsc06506

Blisko 100 zawodników i zawodniczek rywalizować będzie od piątku o pięć kompletów medali - w singlu, deblu i mikście - 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym w Białymstoku. Turniej tej rangi po raz czwarty rozgrywany będzie w tym mieście.

Zgodnie z regulaminem o tytuły zagra po 48 osób w kategorii kobiet i mężczyzn; prawo startu ma po 32 najwyżej sklasyfikowanych na liście Polskiego Związku Tenisa Stołowego seniorów i seniorek, oraz po 16 mistrzów województw. Wskutek tak przeprowadzanej kwalifikacji w turnieju nie zagra np. 5-krotny indywidualny mistrz Polski Daniel Górak, który przegrał półfinał mistrzostw Podkarpacia i na liście do MP jest jedynie trzecim rezerwowym.

Z powodów zdrowotnych nie zagra ubiegłoroczny wicemistrz kraju Patryk Zatówka. W Białymstoku nie wystąpi też m.in. najlepsza polska tenisistka stołowa, mistrzyni Europy Li Qian, która jest w Chinach a także Natalia Partyka.

Tytułów mistrzowskich w singlu będą bronić Natalia Bajor i Patryk Chojnowski. Oprócz nich, do grona walczących o medale zaliczani są Jakub Dyjas, Marek Badowski i Piotr Chodorski.

Po raz kolejny w turnieju indywidualnym mistrzostw Polski wystąpi reprezentant Poltarex Pogoni Lębork Adam Dosz , wystąpi on także w grze podwójnej w parze z Michałem Bańkoszem i w mikście z Magdaleną Sikorską.

Mistrzostwa Polski seniorów w tenisie stołowym wracają do Białegostoku po dziewięciu latach. Ostatni taki turniej rozegrano tam w 2011 roku, wcześniejsze - w 2008 i 1963 roku.

W piątek odbywać się będą gry pierwszej, drugiej i trzeciej rundy gier pojedynczych oraz miksta. Na sobotę przewidziano m.in. gry deblowe (łącznie z półfinałami) oraz ćwierćfinały singla. Medaliści będą znani w niedzielę.

Napisz Komentarz