Poltarex Pogoń Lębork

Obiecująca forma Park Chan-Hyeoka

październik 20th, 2019 Kategoria Bez kategorii

park-chan-hyeok-gionis-panagiotis

W przerwie między czwartą a piątą kolejką rozgrywek Lotto Superligi tenisiści stołowi Poltarex Pogoni Lębork uczestniczyli z powodzeniem w turniejach międzynarodowych. Doskonałe wyniki zanotował  jedyny obcokrajowiec w ekipie z Lęborka Koreańczyk Park Chan-Hyeok , który uczestniczył w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski 2019 ITTF Challenge Polish Open Władysławowo 16-20.10.2019 r.. Mistrzostwa te odbyły się w międzynarodowej obsadzie zawodniczek i zawodników ze wszystkich stron świata. Zawodnik Pogoni w rozgrywkach grupowych zanotował dwa zwycięstwa a następnie w preeliminacjach pokonał Larsa Poscha (Szwajcaria) 4:0 (9,6,9,2), co dało mu to przepustkę do turnieju głównego dla 64 zawodników. W I rundzie turnieju głównego pokonał NG Park Nama (Hongkong) 4:1 (5,-9,9,9,2), w II rundzie Pavla Platonowa (Białoruś) 4:1 (7,9,-3,5,11), w III rundzie Horacio Cifuentesa (Argentyna) 4:0 (7,10,6,11) a w ćwierćfinale Gionisa Panagiotisa (Grecja) 4:2 (10,-7,-7,9,7,10). W emocjonującej walce w półfinale przegrał z rewelacyjnie spisującym się w tych mistrzostwach Markiem Badowskim 2:4 (8,-4,-7,-6,7,-9), zwycięzcą zawodów został Chińczyk Xu Yingbin wygrywając w finale z Markiem Badowskim 4:1.

Także Bogusław Koszyk sumiennie przygotowuje się do kolejnych meczy Lotto Superligi szlifując formę w turnieju TT Star Series w Pradze 17-18.10.2019 r.. W turnieju tym walcząc z czołówką czeskich tenisistów zajął 4 miejsce.