Mistrzostwa Europy Weteranów

lipiec 16th, 2019 Kategoria Bez kategorii

dsc_0513

dsc_0482

Mistrzostwa Europy Weteranów w tym roku odbyły się w Budapeszcie (Węgry) w dniach 1-6 lipca a wystartowało w nich ok. 3500 uczestników ze wszystkich stron naszego kontynentu w tym 109 Polaków. Wśród nich nie zabrakło lęborczan Małgorzaty Fidali i Wojciecha Potrykusa , którzy po raz kolejny biorą udział w tak dużych międzynarodowych imprezach. Zawody odbywały się na obiektach centrum sportowego Budapesztu im. Ferenca Puskasa w hali BOK na 130 stołach tenisowych.

Małgorzata Fidala startowała w kategorii +50  w turnieju indywidualnym w grupie eliminacyjnej wygrała dwie gry i doznała jednej porażki ; pokonała Rosjankę Elene Larinę 3:1 , Niemkę Katje Bussmann 3:2 i uległa Szwedce Fridzie Wang 0:3 awansując do turnieju głównego. W turnieju głównym w I rundzie miała wolny los a w II rundzie uległa Niemce Violi Burkert 1:3 (-9,10,-8,-5) i została sklasyfikowana na miejscach 65-128.

Lęborczanin Wojciech Potrykus startował w kategorii +60 ,  która liczyła blisko 400 zawodników. W grupie eliminacyjnej wygrał dwie gry i doznał jednej porażki : pokonał Niemca Heinricha Erdbruggera 3:0 , Węgra Laszlo Bottka 3:0 i przegrał z Duńczykiem Steenem Hummeluhrem 2:3 awansując do turnieju głównego. W turnieju głównym w I rundzie pokonał Niemca Wilhelma Niemanda 3:1 (3,-6,11,9) , w II rundzie Czecha  Iwana Studecky 3:0 (6,3,2), w III rundzie Norwega Pala Guttormsena 3:0 (5,6,8), w IV rundzie Niemca Dietera Lossa 3:1 (5,6,-13,7). by w walce o ćwierćfinał ulec byłemu mistrzowi świata Chińczykowi z obywatelstwem Austrii Ding Yi 0:3 ( -6,-2,-6).Zawodnik Pogoni Lębork został sklasyfikowany na miejscach 9-16, zajmując najwyższe miejsce w męskiej ekipie reprezentującej Polskę na tych mistrzostwach.