Poltarex Pogoń Lębork

Adam Dosz w reprezentacji Polski na Letnią Uniwersjadę - Neapol 3-14 lipca 2019

czerwiec 19th, 2019 Kategoria Bez kategorii

_dsc0246

Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego powołał do składu na 30 Letnią Uniwersjadę w Neapolu (Włochy) 3-14 lipca 2019 roku  Adama Dosza. Jest on studentem Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, zawodnikiem Poltarex Pogoni Lębork, drużyny która nowym sezonie będzie walczyła w rozgrywkach Lotto Superligi w tenisie stołowym. W składzie reprezentacji Polski w tenisie stołowym na Uniwersjadę Letnią znaleźli się : Natalia Bajor, Paulina Krzysiek, Karolina Lalak, Sandra Wabik oraz zawodnicy Michał Bańkosz, Jakub Folwarski, Adrian Więcek, trenerzy Ziemowit Bańkosz i Zdzisław Tolksdorf. Uroczystość Oficjalnego Ślubowania Akademickiej Reprezentacji Polski odbędzie się w Neapolu i będzie ona połączona z ceremonią flagową w dniu 2 lipca 2019 r. Ceremonia Otwarcia Uniwersjady Letniej odbędzie się 3 lipca 2019 r. o godz. 21.00 .Ceremonia otwarcia została stworzona i wyprodukowana przez Balich Worldwide Shows , której zespół kreatywny pracował nad ponad 20 ceremoniami olimpijskimi, od Turynu 2006 do Rio 2016, Tree of Life na Mediolańskim Expo 2015 i pierwszym stałym pokazem we Włoszech „Giudizio Universale”.

To będzie jubileuszowa 30. edycja tej imprezy rozgrywana równo 60 lat po pierwszej uniwersjadzie, która odbyła się w Turynie. Włosi byli gospodarzami letniej uniwersjady jeszcze trzykrotnie: w Turynie w 1970 r., w Rzymie w 1975 r. i na Sycylii w 1997 .

W programie uniwersjady w Neapolu znalazło się 18 dyscyplin. To judo, lekkoatletyka, łucznictwo, pływanie, piłka siatkowa,  szermierka, strzelectwo sportowe, taekwondo, tenis, tenis stołowy oraz dyscypliny, w których zabraknie Polaków: gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, koszykówka, skoki do wody, piłka nożna, piłka wodna, rozgrywane dopiero po raz drugi rugby7 i rozgrywane po raz czwarty żeglarstwo. Do zdobycia będą 222 komplety medali - najwięcej w lekkoatletyce (50) i pływaniu (40).

Organizatorzy przygotowują trzy wioski uniwersjadowe. Pierwsza i największa zlokalizowana zostanie na statkach wycieczkowych MSC Lirica oraz Costa Victoria, które będą stacjonować w porcie Neapolu. W niej zamieszkają lekkoatleci, pływacy, skoczkowie do wody, gimnastycy, judocy oraz tenisiści. Pozostali sportowcy zamieszkają poza Neapolem. W oddalonym o 50 km Salerno zakwaterowani będą łucznicy i siatkarze. Z kolei w dwóch hotelach w miejscowości Casserta - w XVIII i XIX była to letnia rezydencja królów Neapolu - mieszkać będą zawodnicy z taekwondo, tenisa stołowego i strzelectwa sportowego.

Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 50 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział około 8 tys. sportowców z ponad 150 krajów całego świata. Akademicka reprezentacja Polski będzie liczyć blisko 200 osób. Do rywalizacji wrócą siatkarze, którzy ostatni raz grali na uniwersjadzie w Kazaniu w 2013 roku, gdzie zdobyli srebrny medal.

Oficjalna strona organizatora - https://www.universiade2019napoli.it/en/

Napisz Komentarz