Poltarex Pogoń Lębork

Dużo emocji a wynik wysoki

luty 23rd, 2019 Kategoria Bez kategorii

_dsc1468

W 15 kolejce spotkań I ligi grupy północnej tenisiści  Poltarex Pogoni Lębork pokonali drużynę  GKS Gorzovię Gorzów 8:2. W I rundzie w Gorzowie padł remis 5:5 i wiadomo było , że rewanż w Lęborku nie będzie „spacerkiem”. Początek spotkania należał do gości, którzy po wygranej Radosława Żabskiego z liderem lęborczan Bogusławem Koszykiem objęli prowadzenie 1:0 ale kapitan Pogoni Marek Prądzinski po zaciętym spotkaniu wygrał 3:2 z Karolem Żarskim i doprowadził do wyrównania. Następne partie także były wyrównane ale zwycięsko z nich wychodzili lęborczanie, najpierw Adam Dosz w heroicznym boju 3:2 pokonał Jacka Nowokuńskiego (piąty set 15:13, bronił piłki meczowe) a Tomasz Sposób wygrał 3:1 z Igorem Misztalem. Do gier deblowych lęborczanie przystępowali prowadząc w meczu 3:1 , gorzowianie pomimo ambitnej gry przegrali obydwa deble i na tablicy wyników było już 5:1. Potrzeba było wygrać jedną partię aby osiągnąć zaplanowany cel. Pierwszy dokonał tego Marek Prądzinski pokonując Igora Misztala 3:2, następny punkt dodał Bogusłw Koszyk i było już 7:1. Ostatnie partie meczu zakończyły się polubownie i po 2 godzinach i 53 minutach walki lęborczanie mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa. Wysoki wynik meczu nie odzwierciedla obrazu zaciętej i wyrównanej walki , którą stworzyły rywalizujące zespoły. Drużyna Poltarex Pogoni Lębork umocniła się na pozycji wicelidera rozgrywek z dorobkiem 23 zdobytych punktów (11 zwycięstw, jeden remis i jedna porażka). Punkty dla Pogoni zdobyli; Adam Dosz - 2, Marek Prądzinski - 2,Bogusław Koszyk - 1, Tomasz Sposób - 1 oraz gry podwójne B.Koszyk/T.Sposób - 1 i A.Dosz /M.Prądzinski - 1. 16 i 17 marca br. Poltarex Pogoń Lębork rozegra w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy P.Skargi 52 dwa zaległe spotkania z KS AZS AWFiS II Gdańsk i  GKTS Wiązowna.

Poltarex Pogoń Lębork - GKS Gorzovia Moje Bermudy.pl Gorzów 8:2

Bogusław Koszyk - Radosław Żabski  1:3 (8-11,11-5,8-11,7-11)
Bogusław Koszyk - Jacek Nowokuński  3:2 (13-11,6-11,11-8,7-11, 11-6)
Adam Dosz - Jacek Nowokuński 3:2 (10-12,11-7,11-6,8-11,15-13)
Marek Prądzinski - Karol Żarski 3:2 (6-11,11-8,11-7,11-13,11-7)

Dosz A. / M.Prądzinski - K.Żarski/I.Misztal  3:1 (7-11,14-12,11-9,13-11)
B.Koszyk / T.Sposób  - R.Żabski/J.Nowokuński  3:1 (5-11,11-8,11-7,14-12)

Adam Dosz - Radosław Żabski 3:1 (8-11,11-4,11-4,11-7)

Tomasz Sposób - Igor Misztal  3:1 (12-14,11-5,11-5,13-11)

Tomasz Sposób - Karol Żarski  2:3 (9-11,8-11, 11-8,11-6,8-11)