Poltarex Pogoń Lębork

Orion Cup

grudzień 30th, 2018 Kategoria Bez kategorii

_dsc0275

29 grudnia w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku odbył się II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Oriona. Wzięło w nim udział 68 zawodników i zawodniczek, głównie z regionu pomorskiego, którzy rozgrywali mecze na 12 tenisowych stołach. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach ; dla amatorów w przedziale wiekowym do 50 lat i powyżej oraz w kategorii  „open” dla zawodników z licencjami PZTS. W turnieju tym zawodnicy amatorzy mieli możliwość skonfrontowania swoich umiejętności tenisowych na tle profesjonalnych zawodników PZTS grających w I,II i III lidze. Po sportowej czterogodzinnej walce i wielu emocjonujących pojedynkach najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach zostali nagrodzeni przez sponsora imprezy PHU Orion Rafał Bąk okazjonalnymi pucharami, dyplomami i nagrodami pieniężnymi. W kategorii „open” zwyciężył faworyt turnieju Marek Prądzinski (Lębork), który w finale pokonał 3:0 Mateusza Giełażyna (Nowa Wieś Lęborska) a trzecie miejsce przypadło Jarosławowi Mrasowi (Lębork). W kategoriach amator do 50 lat dwa pierwsze miejsca zajęli zawodnicy z Chojnic ; Arkadiusz Domachowski pokonał 3:1 Macieja Pawlaka , trzeci był Krzysztof Kałużny (Lębork) , w kategorii amator powyżej 50 lat zwyciężył Robert Kowalski z Gdańska pokonując w finale 3:0 Jacka Jankowskiego (Lębork) , trzecie miejsce zajął Jarosław Sandelewski (Rumia).