Poltarex Pogoń Lębork

1.Grand Prix Polski Seniorów w Białymstoku

październik 7th, 2018 Kategoria Bez kategorii

dsc03229

Od 5-7 pażdziernika br. w Białymstoku odbył się 1. Grand Prix Polski Seniorów z udziałem 161 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Nasz region reprezentowali zawodnicy Poltarex Pogoń Lębork : Adam Dosz i Bogusław Koszyk. Lęborscy tenisiści nie musieli przebijać się przez rozgrywane w piątek eliminacje , gdyż obydwaj w rankingu ogólnopolskim zajmowali odpowiednio ; 9 miejsce Bogusław Koszyk i 17 miejsce Adam Dosz. W sobotę ruszyły rozgrywki grupowe, w których to wzięło udział 40 zawodników wyłonionych z rankingu i eliminacji podzielonych w 8 grupach po 5 zawodników. Do turnieju głównego z każdej grupy awansowało po dwóch najlepszych zawodników tworząc tym samym pierwszą szesnastkę zawodów.  Sztuka awansu udała się Adamowi Doszowi , który po zwycięstwie w grupie 1 z trzema rywalami : z Tomaszem Kotowskim (Energa Toruń) 3:2, z Kamilem Zdzienickim (Strzelec Frysztak) 3:1, z Adrianem Spychałą (Ochman Raszyn) 3:0 i jednej porażce z Łukaszem Wachowiakiem (ZKS Zielona Góra) 1:3 awansował z pierwszego miejsca do turnieju głównego. Niestety w walce o ćwierćfinał zawodów uległ aktualnemu mistrzowi Europy kadetów Maciejowi Kubikowi (Olimpia-Unia Grudziądz) 0:4, następnie w walce o miejsca pokonał Tomasza Tomaszuka (Pogoń Siedlce) 3:0 i został sklasyfikowany na miejscach 9-12 . Słabszy występ w tych zawodach zanotował Bogusław Koszyk , nie wyszedł z grupy po trzech porażkach i jednym zwycięstwie. W walce o dalsze miejsca pokonał Łukasza Wachowiaka (ZKS Zielona Góra) 3:2 i został sklasyfikowany na pozycjach 25-28.

Zwycięzcą 1. Grand Prix Polski Seniorów został Samuel Kulczycki. Pingpongista Olimpii-Unii Grudziądz w finale pokonał Patryka Zatówkę 4:1. Brązowe medale dla Macieja Kubika (również Olimpia-Unia) oraz Konrada Kulpy (Energa KTS Toruń).