Gwiazdy na podium w Las Vegas

czerwiec 29th, 2018 Kategoria Bez kategorii

dsc_0590-504x336

Joergen Persson w Lęborku

Szwedzi Joergen Persson i Erik Lindh, Niemiec Joerg Rosskopf czy Austriak Chen Weixing to tylko niektórzy ze złotych medalistów mistrzostw świata weteranów w tenisie stołowym w Las Vegas. Persson i Weixing do niedawna grali w polskiej LOTTO Superlidze.W amerykańskim turnieju wzięło udział wiele dawnych gwiazd ping-ponga. W finale singla w kategorii powyżej 45 lat były zawodnik KTS Toruń Chen Weixing wygrał ze słynnym Rosskopfem 3:0. Z kolei w grupie 50+ zwyciężył legendarny Persson, do niedawna występujący w Palmiarni Zielona Góra. Brązowe krążki zdobywali wciąż czynni zawodnicy, np. Słowak Thomas Keinath (40+) i Duńczyk Allan Bentsen (50+). W grze podwójnej triumfowali m.in. Weixing i Rosskopf (45+), Lindh i Persson (50+) oraz Luksemburczyk Traian Ciociu i Niemiec Zsolt-Georg Boehm (55+). W MŚ weteranów najstarsza kategoria wiekowa to plus 90. W singlu wygrał Chińczyk Chen Yongning, a w deblu Czech Lumir Ruzha i Francuz Yves Laine. W kat. 45+ brązowy medal w grze podwójnej wywalczyła Dorota Borkowska w duecie z Joanną Kubler-Kiełb (USA).

Bardzo dobrze w tych mistrzostwach zaprezentowała się lęborczanka Małgorzata Fidala w kat.45+ ,która po wygraniu eliminacji ,w turnieju głównym przebiła się do najlepszej 32 zawodniczek, gdzie po zaciętej walce uległa zawodnicze z Francji.