Poltarex Pogoń Lębork

Gra o finał Pucharu Europy TT-Inter Cup

kwiecień 25th, 2018 Kategoria Bez kategorii

intercup-hostinne-szary-50

Sześciokrotny triumfator Pucharu Europy TT Inter Cup, niemiecki zespół Post SV Muhlhausen został pierwszym uczestnikiem turnieju finałowego tych rozgrywek, który w dniach 16-17. czerwca zostanie rozegrany w Rydzynie (woj. wielkopolskie). W ćwierćfinale obrońca tytułu pokonał inną drużynę z Niemiec - SC Wewer 4:0.

Post SV Muhlhausen był faworytem ćwierćfinałowej rywalizacji i nie zawiódł. Występujący w niemieckiej Bundeslidze zespół, który w piątkowym spotkaniu nie zagrał w swoim najsilniejszym składzie, odniósł pewnie zwycięstwo 4:0. Punkty dla pierwszego finalisty Pucharu Europy TT Inter Cup zdobywali Bohumil Vozicky, Andreas Wenzel, Sandijs Vasiljevs oraz debel Erik Schreyer/Sandijs Vasilievs.

Pozostałych uczestników turnieju finałowego w Rydzynie poznamy w następny weekend. Spore szanse na udział w Final Four ma Poltarex Pogoń Lębork, która w ćwierćfinale zmierzy się z czeskim KRPA Tatran Hostinne. W pozostałych dwóch spotkaniach, UTTC Oberwart zmierzy się z SC Union Velbert, a TT A4 Verzuolo podejmie SPG muki Ebensee. Ten ostatni zespół w 1/8 finału wyeliminował inny polski zespół - Wamet Dąbcze.

Tenisiści stołowi Post SV Muhlhausen od sześciu sezonów dominują w rozgrywkach Pucharu Europy TT Inter Cup. Niemiecki zespół wygrał sześć ostatnich edycji tych międzynarodowych rozgrywek. Teraz gracze klubu z Bundesligi staną przed szansą odniesienia siódmego w historii triumfu.

Finałowy turniej Pucharu Europy TT Inter Cup, w którym udział wezmą cztery najlepsze zespoły, zostanie rozegrany w dniach 16-17. czerwca w Rydzynie. Polska po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem wielkiego finału. Przypomnijmy, że w tegorocznych zmaganiach udział wzięło 57. drużyn z dziesięciu krajów.

e-pingpong.pl

Napisz Komentarz