Poltarex Pogoń Lębork

Srebro i brąz Sławomira Dosza w 30. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

luty 18th, 2018 Kategoria Bez kategorii

28060984_2257352417615676_6447126634014653126_o

Ze srebrnym i brązowym medalem wraca Sławomir Dosz z 30. Młodzieżowych Mistrzostw Polski (do 21 lat), które odbywały się od 15-18 lutego w Ustrzykach Dolnych.  W mistrzostwach wystartowało 64 zawodników i 64 zawodniczki wyłonionych z rankingu (32 zawodników) i 32 z eliminacji wojewódzkich. Srebrny medal Sławomir Dosz (Pogoń Lębork) razem z Jan Szymczykiem (BISTS Bielsko Biała) zdobyli w grze podwójnej mężczyzn pokonując : w  I rundzie parę Damian Magulski (KS Spektrum Słopienice)/Patryk Bożek (KS Wołomin) 3:0, w II rundzie parę Daniel Lis/Rafał Tatarczuch(obaj UKS Olesno) 3:1, następnie w ćwierćfinale parę Adrian Majchrzak(Bogoria Grodzisk Maz.)/Dominik Borowski(GLKS Nadarzyn) 3:0, w półfinale parę Marek Badowski(AZS AWFiS Gdańsk/Tomasz Tomaszuk(Gwiazda Bydgoszcz) 3:1(9,-5,9,9), by  w finale po zaciętej grze ulec parze Kamil Nalepa (ZKS Drzonków)/Marco Golla (AZS AWFiS Gdańsk) 2:3 (-9,6,9,-6,-7). Drugi medal brązowy Sławomir Dosz zdobył razem z Katarzyną Galus (KTS Optima Lublin) w grze mieszanej, po wygraniu trzech kolejnych rund dotarli do ćwierćfinału, w którym to pokonali parę Julia Ślązak (SKTS Sochaczew)/Marco Golla (AZS AWFiS Gdańsk) 3:0 (6,8,12), niestety w grze o finał przegrali po walce z parą Paulina Knyszewska (KU AZS UE Wrocław)/Marek Badowski (AZS AWFiS Gdańsk) 2:3 (10,8,-6,-9,-6).

W grze pojedynczej mężczyzn Sławomir Dosz w I rundzie mistrzostw pokonał Pawła Błąkałę (AZS AWFiS Gdańsk) 4:1 (6,7,-10,7,7), w II rundzie Dawida Połoszczańskiego (niestowarzyszony) 4:0 (3,9,8,8), w 1/8 finału wygrał z Marcinem Balcerzakiem (TTS Polonia Bytom) 4:1 (-8,3,7,11,7), by w walce o medale ulec obrońcy tytułu Tomaszowi Kotowskiemu (Energa Toruń) 2:4 (-13,-5,-8,9,9,-8) ,plasując się ostatecznie na miejscach 5-8. W finale gry pojedynczej Marek Badowski (AZS AWFiS Gdańsk) pokonał Tomasza Kotowskiego (Energa Toruń) 4:1.

Sławomir Dosz (Pogoń Lębork) bardzo udanie zaprezentował się w 30.Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (do lat 21) przywożąc do Lęborka dwa medale , jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się 86. Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Seniorów , które odbędą się już za dwa tygodnie w Raszkowie ,wystąpi w nich razem z bratem Adamem Doszem.