Poltarex Pogoń Lębork

1. Grand Prix Polski Seniorów

październik 29th, 2017 Kategoria Bez kategorii

dsc02841

Od 27-29 pażdziernika br. w Gdańsku odbył się 1. Grand Prix Polski Seniorów z udziałem 234 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Nasz region reprezentowali zawodnicy Poltarex Pogoń Lębork : bracia Adam i Sławomir Dosz. Lęborscy tenisiści nie musieli przebijać się przez eliminacje , gdyż obydwaj w rankingu ogólnopolskim zajmowali odpowiednio ; 11 miejsce (Adam Dosz) i 15 miejsce (Sławomir Dosz).Do pierwszych szesnastu zawodników z rankingu zostało dolosowanych 16 zwycięzców z eliminacji. W turnieju głównym (32 zawodników) Adam Dosz w I rundzie pokonał Damiana Krefta (Pogoń Siedlce) 4:0 , w II rundzie wygrał z Tomaszem Tomaszukiem (Gwiazda Bydgoszcz) 4:1 i awansował do ćwierćfinału . Tu jednak nie sprostał Patrykowi Zatówce (Kolping Jarosław) przegrywając 2:4  a o miejsca 5-8 byłemu koledze klubowemu Danielowi Bąkowi (Warta Kostrzyn) 0:3 i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach 7-8. Sławomir Dosz w I rundzie pokonał Łukasza Nadolskiego (UKS Olesno) 4:1 , by w II rundzie przegrać z Piotrem Chodorskim (Spójnia Warszawa) 0:4, w dalszych grach o miejsca uległ Bogusławowi Koszykowi (Warta Kostrzyn) 2:3 i Marco Golli (AZS AWFiS Gdańsk) 0:3 zajmując miejsce 21-24.

Alan Woś (ATS MAŁE TRÓJMIASTO Rumia) pokonał w finale Patryka Zatówkę (Kolping Jarosław) 4:3 w zakończonym 1. Grand Prix Polski Seniorów w tenisie stołowym, rozgrywanych na obiektach Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

2. Grand Prix Polski Seniorów odbędzie się w dniach 15-17 grudnia w Wałbrzychu.