Poltarex Pogoń Lębork

Udany występ tenisistów w Memoriale A.Grubby

sierpień 27th, 2017 Kategoria Bez kategorii

20841989_1409529922458134_8017797803956595929_n

W dniach 26-27.08.2017 r. w Starogardzie Gdańskim odbył się XXII Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego XIII  Memoriał Andrzeja Grubby. Celem imprezy było uczczenie pamięci olimpijczyka, wybitnego sportowca, wielokrotnego reprezentanta i mistrza Polski, tenisisty Andrzeja Grubby oraz popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży w oparciu o wzór sportowca - Mistrza Andrzeja Grubby. W XIII Memoriale udział wzięło ponad 200 zawodniczek i zawodników. Uczestnikami turnieju byli głównie zawodnicy z Pomorza a także zawodnicy z Rosji, Ukrainy, Brazylii  i Francji. Na uwagę zasługuje obsada w męskiej kategorii open, w której wystartowali czołowi zawodnicy grający w zespołach I - ligowych.
W turnieju współzawodnictwo toczyło się w dziesięciu kategoriach . W najbardziej prestiżowej męskiej kategorii „open”; I miejsce wywalczył Brazylijczyk Casuo Matsumoto (Energa Toruń), który w finale pokonał 3:0 Sławomira Dosz (Poltarex Pogoń Lębork). Na trzecim miejscu uplasował się Alan Woś (Otlogistics Kamix Małe Trójmiasto Rumia), na czwartym Marek Prądzinski (Poltarex Pogoń Lębork) ,który w półfinale uległ koledze klubowemu Sławomirowi Dosz 2:3. Na miejscach 9-12 zakończył swoje gry Adam Dosz (Poltarex Pogoń Lębork) , w ćwierćfinale turnieju uległ 2:3 zwycięzcy Casuo Matsumoto. Nagrody zwycięzcom poszczególnych kategorii wiekowych wręczali rodzice śp. Andrzeja GRUBBY. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.