Poltarex Pogoń Lębork

W Rzeszowie 1:3

maj 15th, 2017 Kategoria Bez kategorii

dsc02118

W ostatniej 22 kolejce rundy zasadniczej Lotto Superligi Tenisa Stołowego Poltarex Pogoń Lębork uległa w Rzeszowie miejscowej Politechnice 1:3. Pogodzeni ze spadkiem z Lotto Superligi lęborczanie podjęli walkę z akademikami z Rzeszowa , jednak nie na tyle żeby na zakończenie rozgrywek wywieżć chociaż jeden punkt z tak dalekiego wyjazdu. W partii otwarcia Rosjanin Vasily Lakeev pokonał Daniela Bąka 3:0 i wyprowadził miejscowych na prowadzenie . W drugiej partii były mistrz Polski Tomasz Lewandowski mimo przegrania pierwszego seta z Adamem Doszem, następne pewnie wygrał i zakończył partię zwycięstwem 3:1. W trzeciej odsłonie spotkali się zawodnicy rezerwowi obu zespołów . Z tej konfrontacji zwycięsko wyszedł lęborczanin Dariusz Dosz , który pokonał 3:0  Dawida Pelczara. O końcowym wyniku meczu zadecydowała partia czwarta, w której to lider akademików Vasily Lakeev pokonał 2:0 w setach  Adama Dosza. Do fazy finałowej zakwalifikowały się cztery pierwsze drużyny w tabeli Lotto Superligi : Unia AZS AWFiS Gdańsk , KS Dekorglass Działdowo, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz, które już w najbliższy piątek 19 maja rozpoczną zmagania w walce o medale drużynowych mistrzostw Polski.

AZS Politechnika Rzeszów - Poltarex Pogoń Lębork   3:1

Lakeev Vasily - Daniel Bąk    3:0  (11-8,13-11,11-2)

Lewandowski Tomasz - Adam Dosz  3:1 (7-11,11-5,11-4,11-4)

Pelczar Dawid - Dariusz Dosz  0:3  (8-11,8-11,10-12)

Lakeev Vasily - Adam Dosz  2:0 (11-6,11-2)