Poltarex Pogoń Lębork

Zawodnik Poltarex Pogoni Lębork wicemistrzem Azji

kwiecień 16th, 2017 Kategoria Bez kategorii

dsc00874

Jeong Sangeun z Poltarex Pogoni Lębork został w chińskiej miejscowości Wuxi wicemistrzem Azji w grze pojedynczej. W spotkaniu finałowym Koreańczyk uległ rozstawionemu z “dwójką” Fan Zhendongowi 0:3 (5:11, 5:11, 8:11). Brązowy medal w rywalizacji deblistów wywalczyła para LOTTO Superligi - Wong Chun Ting (Dekorglass Działdowo) i Ho Kwan Kit (Dojlidy Białystok). 27-letni Jeong w Chinach rozgrywał jeden ze swoich najlepszych turniejów w karierze. Koreańczyk w trzeciej rundzie turnieju głównego wyeliminował mistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro - Ma Longa. W półfinale gracz Poltarex Pogoni stoczył heroiczny bój z Koki Niwą z Japonii. Jeong przegrywał już 0:2 w setach jednak ambitna gra i walka do końca sprawiły, że to reprezentant Korei Południowej wygrał całe spotkanie i awansował do finału.  Jeong Sangeun w Wuxi odniósł ogromny sukces i udowodnił, że należy do światowej czołówki. Świeżo upieczony wicemistrz Azji w LOTTO Superlidze doznał jednak trzech porażek - z Ho Kwan Kitem, Kenji Matsudairą i Lucjanem Błaszczykiem, co pokazuje jak wysoki poziom prezentują gracze występujący w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego. Na podium w Wuxi stanęli także Wong Chun Ting i Ho Kwan Kit. Przedstawiciele odpowiednio Dekorglassu Działdowo i Dojlid Białystok zajęli trzecie miejsce w turnieju gry podwójnej, ulegając w półfinale chińskiemu duetowi Fang Bo/Zhou Yu.

Wyniki finałów: gra pojedyncza mężczyzn:

Jeong Sangeun (Korea Płd.) - Fan Zhendong (Chiny) 0:3 (5:11, 5:11, 8:11)

brązowe medale: Zhang Jike (Chiny), Koki Niwa (Japonia)

gra pojedyncza kobiet:Miu Hirano (Japonia) - Chen Meng (Chiny) 3:0 (11:9, 11:8, 11:7) brązowe medale: Zhu Yuling (Chiny), Liu Shiwen (Chiny)

gra podwójna mężczyzn:Fan Zhendong/Lin Gaoyuan (Chiny) - Fang Bo/Zhou Yu (Chiny) 3:1 (5:11, 11:6, 11:7, 11:6) brązowe medale: Koki Niwa/Maharu Yoshimura (Japonia), Wong Chun Ting/Ho Kwan Kit (Hongkong)

gra podwójna kobiet:Zhu Yuling/Chen Meng (Chiny) - Wang Manyu/Chen Ke (Chiny) 3:1 (11:8, 6:11, 11:7, 11:9) brązowe medale: Hitomi Sato/Honoka Hashimoto (Japonia), Mima Ito/Hina Hayata (Japonia)

gra mieszana:Zhou Yu/Chen Xingtong (Chiny) - Masataka Morizono/Mima Ito (Japonia) 3:1 (11:9, 11:7, 9:11, 11:8) brązowe medale: Kenta Tazoe/Miyu Maeda (Japonia), Fang Bo/Wang Manyu (Chiny)