Poltarex Pogoń Lębork

Sławomir Dosz w potrójnej koronie

maj 31st, 2016 Kategoria Bez kategorii

dsc04574

W rozegranych 22 maja w Straszynie Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Juniorów w grze pojedynczej juniorek zwyciężyła Maja Miklaszewska /MRKS Gdańsk/, wśród juniorów zwyciężył Sławomir Dosz (LKS Pogoń Lębork). W grze podwójnej juniorek zwyciężyły Maja Miklaszewska i Nina Alot/obie MRKS Gdańsk/, w grze podwójnej juniorów najlepsi byli Sławomir Dosz /LKS Pogoń Lębork/ i Robert Wołowieci /MRKS Gdańsk/ a w grze mieszanej tytuł mistrzowski wywalczyli Sławomir Dosz/LKS Pogoń Lębork/ i Katarzyna Płotka /KTS-K GOSRiT Luzino/.W grach singlowych startowali też pozostali zawodnicy Pogoni Lębork zajmując odpowiednio miejsca : Przemysław Dosz 5-8 miejsce , Jacek Staniszewski 13-16  i Hubert Labuda 25-30.

Sławomir Dosz zawodnik Poltarex Pogoni Lębork  reprezentował Polskę na odbywających się (25-28.05 2016 r.) Polish Junior & Cadet Open, ITTF Premium Junior Circuit, Wladyslawowo (POL). W grach singlowych przedzierał się przez eliminacje do turnieju głównego, pokonując w nich : Fina Steif Noach 3:0 , Rosjanina Isakov Ilya 3:1 i Hindusa Thakkar Manav Vikash 3:1. W turnieju głównym (128 zawodników) I rundę miał wolną zaś  w II rundzie uległ Turkowi Yigenler Abdullach 1:4, w turnieju deblowym w parze z Tomaszem Kotowskim pokonali w I rundzie parę z Litwy Lesiv Rimas/Skirmantas Benas 3:0 by w II rundzie ulec parze włoskiej Amato Antonino/Pinto Daniele 1:3.