Poltarex Pogoń Lębork

Awans do baraży o Superligę

maj 9th, 2016 Kategoria Bez kategorii

dsc04568

W 17 kolejce rozgrywek I ligi tenisiści Poltarex Pogoń Lębork zremisowali na własnych stołach z UKS Wartą Kostrzyn 5:5 . Jak sam wynik wskazuje było to spotkanie bardzo zacięte , które trwało ponad trzy godziny. Sportowo stało na wysokim poziomie i dostarczyło kibicom wiele emocji.Przebieg meczu przypominał scenariusz filmów Alfreda Hitchcocka ,napięcie wzrastało powoli aby w końcówce osiągnąć kulminację. Do stanu 2:2 mecz układał się przewidywalnie ; swoje gry wygrywali faworyci , dramat rozpoczął się w momencie przegrania dwóch gier deblowych (przez cały sezon były niepokonane), wynik 2:4 a następnie 3:5 sprawiał, że tenisiści Warty byli o mały krok od zwycięstwa. Wygrana kapitana zespołu Marka Prądzinskiego z Bogusławem Koszykiem 3:1 dała nadzieję na zwycięski remis, jednak w tym samym czasie Sławomir Dosz przegrywał na drugim stole 0:2 z Marcinem Bąkiem.Kolejne dwa sety wygrał lęborczanin i doprowadził do stanu 2:2 i w decydującym tiebreaku prowadził 10:5 (5 piłek meczowych) ale emocje się nie skończyły, gdyż po chwili przegrywał 10:11 broniąc meczbola. Ostatecznie wygrał seta 15:13 otwierając drogę do baraży o Superligę.  Punkty dla Pogoni Lębork zdobyli: Adam Dosz - 2,  Sławomir Dosz -2 oraz kapitan zespołu Marek Prądzinski -1.Po tym zwycięskim remisie Poltarex Pogoń Lębork jest liderem rozgrywek I ligi  z bilansem 13 zwycięstw i 3 remisów. W ostatniej 18 kolejce spotkań I ligi zagrają ze sobą zespoły, które awansowały do baraży o Superligę , w Białymstoku Dojlidy podejmą Poltarex Pogoń Lębork. Pierwsze gry o Superligę Wydział Rozgrywek PZTS wyznaczył na 4 czerwca a rewanże na 11 czerwca. O tym jaki będzie skład par barażowych zadecyduje ostatnia kolejka, w grupie południowej do gier barażowych awansowały zespoły MKS Pogoni Siedlce i  KS Pegaz Łańcut.

Poltarex Pogoń Lębork - UKS Warta Kostrzyn nad Odrą  5:5
Jakub Perek - Bogusław Koszyk - 0:3
Marek Prądzinski - Daniel Bąk  - 2:3
Jakub Perek - Daniel Bąk  - 1:3
Marek Prądzinski - Bogusław Koszyk  - 3:1
Adam Dosz - Marcin Bąk - 3:1
Sławomir Dosz - Kamil Kurowski - 3:1
Adam Dosz - Kamil Kurowski - 3:1