Poltarex Pogoń Lębork

Andrew Baggaley Mistrzem Świata w Ping Pongu

styczeń 27th, 2016 Kategoria Bez kategorii

dsc06446

Andrew Baggaley, były zawodnik Poltarex Pogoni Lębork, zdobył (obronił ubiegłoroczny) tytuł Mistrza Świata w Ping Pongu 2016. Tegoroczne zawody rozgrywane były w dniach 22-24.01, w Alexandra Palace, w Londynie.

Pierwszym etapem rywalizacji były rozgrywki grupowe. Awans do kolejnej rundy gwarantowały dwa zwycięstwa. Andrew Baggaley bez straty seta pokonał Jacquesa Pietquina oraz Oriola Monzo. Dalsza część turnieju rozgrywana była systemem pucharowym, co oznacza, że porażka eliminowała z dalszych zmagań. Do rywalizacji na tym etapie przystąpiło 32 zawodników. Były zawodnik Pogoni najpierw pokonał Adama Brata (15:6, 15:14), a następnie w 1/8 zmierzył się z Paulem McCreery. Po dwóch setach zakończonych wynikiem 15:9 Anglik awansował do ćwierćfinału. W 1/4 rywalem Baggaleya był Filipińczyk Richard Gonzalez. Pojedynek zakończył się kolejną wygraną 2:0 (15:8, 15:12). Półfinał i finał rozgrywano do trzech wygranych setów. W 1/2 Anglik mierzył się ze swoim rodakiem Andrew Rushtonem, spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:0 (15:5, 15:13, 15:7) i awansem do finału.W ostatnim spotkaniu Baggaley rywalizował z Maxymem Shmyrevem. Był to pierwszy rywal, który wygrał seta przeciwko Anglikowi oraz zagroził mu w całym meczu. Wyrównany pojedynek zakończył się jednak zwycięstwem zawodnika  Superligi 3:2 (13:15, 15:5, 14:15, 15:14, 15:11) i zdobyciem tytułu Mistrza Świata w Ping Pongu 2016.W nagrodę otrzymał 20 tys. dolarów.