Poltarex Pogoń Lębork

Bracia Dosz zwycięzcami w Licealiadzie

czerwiec 17th, 2015 Kategoria Bez kategorii

2015_06_13mistrzostwapolskisz_ponadgim_chl1

12 i 13 czerwca 2015 roku w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Łodzi rozegrany został Drużynowy Ogólnopolski Finał Licealiady w Tenisie Stołowym. Tenisiści z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Lęborku, w składzie: Adam Dosz, Sławomir Dosz (zawodnicy Poltarex Pogoń Lębork) i Filip Dyszer zaprezentowali się wyśmienicie w tym turnieju, zwyciężając wszystkie swoje mecze i tym samym zdobywając najwyższe podium.

W finale Licealiady w tenisie stołowym  w kategorii chłopców wystąpiło 10 drużyn . W pierwszym dniu rozgrywek chłopców przeprowadzono fazę grupową, w której nasi tenisiści pokonali I LO Łuków 3:0 oraz I LO Jarosław 3:1. W drugim dniu 8 drużyn walczyło w fazie pucharowej, gdzie nasza reprezentacja pokonała kolejno ZS i PO Nysa 3:0, XII LO Wrocław 3:0 i w finale ZSP Rawa Mazowiecka 3:0. Zespół tenisistów z LO nr 1 w Lęborku oparty na braciach Dosz, zawodnikach miejscowego Poltarex Pogoni Lębork, okazał się najlepszym w kraju .