Poltarex Pogoń Lębork

Złoty medal Sławomira Dosza na Mistrzostwach Polski Juniorów

maj 3rd, 2015 Kategoria Bez kategorii

11203094_701739253271818_7863204576031758391_n

W Krakowie w dniach 01-03.05.2015 r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Tenisie Stołowym. W imprezie wystartowało 128 zawodniczek i zawodników wyłonionych na podstawie rankingu ogólnopolskiego (32) i eliminacji wojewódzkich a wśród nich reprezentant klubu  Poltarex Pogoń Lębork Sławomir Dosz. W grze pojedynczej  Sławomir Dosz w I rundzie pokonał Mateusza Lipińskiego (KU AZS Łomża) 4:0  , w II rundzie wygrał z Grzegorzem Felkelem (Polonia Bytom) 4:2, w III rundzie zwyciężył z Tomaszem Kotowskim 4:0 (9,9,9,9), by  w ćwierćfinale ulec Adrianowi Dugielowi (LKS Odra Głoska) i zakończyć gry singlowe na miejscach 5-8. W grze podwójnej mężczyzn w parze z Janem Szymczykiem (UKS Huragan Sosnowiec) Sławomir  Dosz odniósł życiowy sukces zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski. Pokonali oni kolejno pary: I runda - Nikodem Maćkowski (MKS Pogoń Góra/Marek Witczak (Łobzonka Wyrzysk) 3:0, II runda Kamil Trubiłowicz (ZKS Drzonków)/Kacper Makowski (Energa Toruń) 3:1, w ćwierćfinale - Mikołaj Piotrowski (Gwiazda Bydgoszcz)/Marcin Balcerzak (Polonia Bytom) 3:1, w półfinale (faworytów mistrzostw) Marka Badowskiego/Patryka Zatówkę (Olimpia Grudziądz) 3:2 (9,-9,-8,10,9), zaś w finale Tomasza Tomaszuka (Ostródzianka Ostróda)/Adriana Dugiela (LKS Odra Głoska) 3:2 (2,-7,-12,7,9).W grze mieszanej Sławomir  Dosz grając w parze z Martą Chrabąszcz (AZS UE Wrocław) doszedł do fazy ćwierćfinałów, by w walce o medale ulec parze Natalia Bajor (AZS UE Wrocław)/Szymon Szewczyk (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński) 3:2 (4,-8,11,-12,-9),zajmując ostatecznie miejsca 5-8.

wyniki finałów:

juniorki:

gra pojedyncza:
BAJOR Natalia - KNYSZEWSKA Paulina 4:1 (7,-12,6,9,8)

brązowe medale wywalczyły Julia Ślązak i Karolina Lalak.

gra podwójna:
KNYSZEWSKA Paulina/NAWROCKA Klaudia - PĘK Karolina/ŚLIWA Alicja 3:0 (10,7,7)

brązowe medale zdobyły Karolina Lalak i Marta Chrabąszcz oraz Natalia Bajor Julia Ślązak.

juniorzy:

BADOWSKI Marek - ZATÓWKA Patryk 4:0 (8,2,8,3)

brązowe medale wywalczyli Tomasz Tomaszuk i Adrian Dugiel.

SZYMCZYK Jan/DOSZ Sławomir - DUGIEL Adrian/TOMASZUK Tomasz 3:2 (2,7,-12,7,9)

brązowe medale zdobyli Marek Badowski i Patryk Zatówka oraz Damian Węderlich i Tomasz Kotowski.

gra mieszana:
SZEWCZYK Szymon/BAJOR Natalia - UCHNAST Agata/KOTOWSKI Tomasz  3:2 (-9,10,7,-8,10)

brązowe medale wywalczyli Marek Badowski i Paulina Knyszewska oraz Jan Szymczyk i Karolina Lalak