Poltarex Pogoń Lębork

Jakub Perek w potrójnej koronie

marzec 15th, 2015 Kategoria Bez kategorii

dsc_0622

W niedzielę 15 marca w Gdańsku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Seniorek i Seniorów w Tenisie Stołowym. Celem zawodów było wyłonienie mistrzów województwa pomorskiego w grach pojedynczych , podwójnych kobiet i mężczyzn oraz w grze mieszanej na rok 2015.

W mistrzostwach wzięły udział  zawodniczki i zawodnicy w większości z czołowych klubów województwa pomorskiego . Zawodnicy z Lęborka od wielu lat dominują w województwie pomorskim w tej dyscyplinie sportu i tym razem nie zawiedli zdobywając trzy tytuły mistrzowskie. Potrójnym indywidualnym mistrzem województwa pomorskiego seniorów na rok 2015 w tenisie stołowym został  Jakub Perek  (Poltarex Pogoń Lębork) - broniąc trzech tytułów z ubiegłego roku. W finale gry singlowej pokonał 3:2 (-9,6,9,-7,6) kolegę klubowego Marka Prądzinskiego. Trzecie miejsce zajęli: Adam Dosz (Poltarex Pogoń Lębork) i Paweł Lemański (MRKS Gdańsk). W grach podwójnych mężczyzn zwyciężyła para Marek Prądzinski/Jakub Perek  (Poltarex Pogoń Lębork) pokonując w finale parę Mateusz Troka (AZS AWFiS Gdańsk)/Artur Daniel (Stowarzyszenie Marabella Sopot) 3:0. Także w grze mieszanej Jakub Perek (Poltarex Pogoń Lębork) wspólnie z Mają Miklaszewską (MRKS Gdańsk) zdobyli mistrzostwo Pomorza pokonując w finale Adama Dosz (Poltarex Pogoń Lębork) w parze z Honoratą Olczak (MRKS Gdańsk).

Zwycięstwem zawodników Poltarex Pogoni Pogoni Lębork zakończył się Drużynowy Puchar Polski województwa pomorskiego. Lęborczanie w finale tych rozgrywek pokonali KS AZS AWFiS Gdańsk 4:1. Punkty dla Pogoni zdobyli: Marek Prądzinski - 2, Jakub Perek -1 oraz para deblowa Marek Prądzinski/Jakub Perek -1.