Poltarex Pogoń Lębork

Jakub Perek trzeci w III Grand Prix Polski

styczeń 25th, 2015 Kategoria Bez kategorii

03_gpp_s_foto05

W III Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym, który odbył się w Jarosławiu, w dniach 23-25.01.2015 r. wystartowało 176 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Wyłonieni zostali z eliminacji wojewódzkich  i rankingu krajowego (16), wśród nich był reprezentant klubu  Poltarex  Pogoń Lębork  Jakub Perek - sklasyfikowany na 13 pozycji . Zawodnicy klasyfikowani w 16 rankingowej i nie musieli brać udziału w eliminacjach grupowych do turnieju głównego (32). W turnieju głównym (32 zawodników), w I rundzie Jakub Perek  pokonał Adriana Więcka (Morliny Ostróda) 4:2 (-6,8,-7,6,1,9), w II rundzie zwyciężył Piotra Chmiela (Dojlidy Białystok) 4:1 (6,-6,8,3,4),  w ćwierćfinale wygrał z Pawłem Chmielem (Energa Toruń) 4:1 (9,8,5,-8,8)). W półfinale uległ 0:4 (-11,-1,-7,-2) Jakubowi Dyjasowi (Energa Toruń), który został zwycięzcą całego turnieju. Jakub Perek ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach 3-4, a punkty zdobyte w tym turnieju pozwolą mu na wysokie rozstawienie rankingowe w zbliżających się 83 Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów - 5-8 marca 2015 r. Wałbrzych.