Poltarex Pogoń Lębork

Bydgoszcz wygrywa w Lęborku

listopad 11th, 2014 Kategoria Bez kategorii

dsc_0847

Koncertowa gra Mihaia Bobocicy poprowadziła Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz do wyjazdowego zwycięstwa z Poltarexem Pogonią Lębork.

Bardzo mocno rozpoczęli gospodarze. Prezentujący ostatnio wysoką formę Andrew Baggaley bez większych problemów rozprawił sie z Leonardo Muttim 3:0. Drugi pojedynek to bardzo szybka odpowiedź gości, a konkretnie Bobocicy, który bez straty seta odszedł od stołu grając przeciwko Filipowi Szymańskiemu (3:0).

Trzecim i jednocześnie bardzo ważnym pojedynkiem było spotkanie dwóch Polaków - Jakuba Perka z Lęborka i Alana Wosia z Bydgoszczy. Sety wygrywali na zmianę, a najbardziej zacięte były dwa ostatnie (10:12, 12:10). Ostatecznie piatą partię konsekwentnie wytrzymał Alan Woś i dzięki temu Zooleszcz wyszła na prowadzenia 2:1, a Woś ma na swoim koncie drugie zwycięstwo w Superlidze.

Na czwarty pojedynek z niecierpliwością czekali chyba wszyscy. Do stołu podeszli zawodnicy, którzy w ostatnich dwóch spotkaniach Superligi spisywali się bardzo dobrze. Baggaley, który zwyciężył m. in. z Chtchetinnem (3:1), Meng Zhenem (3:0) czy Miroslavem Horejsim (3:1) i Bobocica, który ostatnio pokonał Lucjana Błaszczyka (3:1) i Artura Grigoreva (3:0). Baggaley, dzielnie walczący o punkty dla Poltarexu nie sprostał ostatecznie Włochowi, który stał się już motorem napędowym bydgoskiego zespołu. Tak było i tym razem. Jego świetna gra i cenny punkt Wosia sprawiły, że Zooleszcz podbiła widowisko w Lęborku.

Dzięki zwycięstwu nad Pogonią, Zooleszcz z dorobkiem 11. punktów zajmuje 6. miejsce w tabeli, a Poltarex Pogoń z 5. punktami plasuje się na 9. pozycji.

Poltarex Pogoń Lębork - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 1:3
Andrew Baggaley - Leonardo Mutti 3:0 (11:5, 11:8, 11:8)
Filip Szymański - Mihai Bobocica 0:3 (11:13, 7:11, 7:11)
Jakub Perek - Alan Wos 2:3 (11:3, 8:11, 11:7, 10:12, 10:12)
Andrew Baggaley - Mihai Bobocica 1:3 (13:15, 8:11, 11:8, 12:14)