Poltarex Pogoń Lębork

Jakub Perek piąty w I Grand Prix Polski Seniorów

październik 19th, 2014 Kategoria Bez kategorii

dsc03311

W I Grand Prix Polski Seniorów w tenisie stołowym, który odbył się w Radomiu, w dniach 17-19.10.2014 r. wystartowało 216 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Wyłonieni zostali z eliminacji wojewódzkich  i rankingu krajowego (16), wśród nich byli reprezentanci  klubu  Poltarex  Pogoń Lębork; Jakub Perek, Filip Szymański i Adam Dosz . Dwaj pierwsi byli klasyfikowani w 16 rankingowej i nie musieli brać udziału w eliminacjach grupowych do turnieju głównego (32).W grach eliminacyjnych grupowych  startował Adam Dosz, który  odniósł jedno zwycięstwo  i nieznacznie 2:3 przegrał z byłym kolegą klubowym Bartoszem Szarmachem, tym samym  nie  awansował do turnieju głównego. W turnieju głównym (32 zawodników) w I rundzie Jakub Perek  pokonał Nestora Wasylkowskiego (Odra Głoska) 4:1 (13,-11,3,9,6) , w II rundzie zwyciężył Pawła Fertikowskiego (Dartom Bogoria Grodzisk Maz.) 4:2 (8,9,-9,12,-6,7, by w ćwierćfinale ulec Robertowi Florasowi (Dartom Bogoria Grodzisk Maz.) 1:4 (-6,-8,15,-9,-5). W grach o miejsce piąte pokonał Daniela Góraka (Dartom Grodzisk Maz.) i Piotra Chodorskiego. Filip Szymański w I rundzie pokonał Adriana Więcka (Morliny Ostróda) 4:2 (5,7,-10,8,-6,4), by w II rundzie ulec Piotrowi Chodorskiemu (Odra Głoska) 1:4 (-9,-9,-7,7,-8). W grach o miejsca 9-20 odniósł trzy zwycięstwa i poniósł jedną porażkę zajmując ostatecznie 13 miejsce. Zwycięzcą I GP Polski Seniorów został Robert Floras , który w finale pokonał Jakuba Kosowskiego (Polonia Bytom) 4:2 (-9,6,8,-6,6,9).