Poltarex Pogoń Lębork

X Memoriał Andrzeja Grubby

sierpień 26th, 2014 Kategoria Bez kategorii

bogoria_pogon_17

W dniach 23- 24.08.2014 r. w Starogardzie Gdańskim odbył się X Ogólnopolski Memoriał Andrzeja Grubby. Celem imprezy było uczczenie pamięci olimpijczyka, wybitnego sportowca, wielokrotnego reprezentanta i mistrza Polski, tenisisty Andrzeja Grubby oraz popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży w oparciu o wzór sportowca - Mistrza Andrzeja Grubby.
W turnieju wzięło udział ok. 200 zawodników z całej Polski a współzawodnictwo toczyło się w jedenastu kategoriach . W najbardziej prestiżowej kategorii „open”; I miejsce wywalczył Bartosz Such (Olimpia-Unia Grudziądz), który w finale  pokonał Alana Woś (Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz). Trzecie miejsce przypadło Jakubowi Perek (Poltarex Pogoń Lębork). W kategorii wiekowej młodzieżowiec zwycięzcą został Adam Dosz (Poltarex Pogoń Lębork) a w kategorii junior drugie  miejsce zajął Sławomir Dosz ( Poltarex Pogoń Lębork). Nagrody zwycięzcom poszczególnych kategorii wiekowych wręczali rodzice, śp. Andrzeja GRUBBY. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.