Złoto i dwa srebra w 82.IMP Seniorów

kwiecień 13th, 2014 Kategoria Bez kategorii

imp_s_foto_04

imp_s_foto_07

W Raszkowie (Wielkopolska) w dniach 10-13.04.2014 r. odbyły się 82. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Tenisie Stołowym. Tytułów wywalczonych przed rokiem bronili Antonina Szymańska i Daniel Górak. W imprezie wystartowało 146 zawodniczek i zawodników wyłonionych na podstawie rankingu ogólnopolskiego (32) i eliminacji wojewódzkich a wśród nich trzech reprezentantów klubu  Poltarex Pogoń Lębork. Były to mistrzostwa bardzo udane dla zawodników z Lęborka ponieważ wrócili z trzema medalami. W grze pojedynczej seniorów Bartosz Such w I rundzie pokonał Patryka Zatówkę (Olimpia Unia Grudziądz) 4:0 , w II rundzie dawnego kolegę klubowego Patryka Jendrzejewskiego (Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz) 4:3, w III rundzie Konrada Kulpę (Energa Toruń) 4:0 a w ćwierćfinale Karola Szarmacha (Morliny Ostróda) 4:0. W półfinale nie oddał seta Pawłowi Fertikowskiemu (Bogoria Grodzisk Maz.) wygrywając 4:0, w finale jednak musiał uznać wyższość Daniela Góraka (Bogoria Grodzisk Maz.) ulegając mu 1:4 (-10,10,-10,8,7) i zostając tym samym indywidualnym wicemistrzem Polski 2014 roku. Drugi z reprezentantów Pogoni Jakub Perek (od niedawna żołnierz zawodowy 1. Batalionu Zmechanizowanego w Lęborku) w I rundzie gry pojedynczej pokonał Macieja Brodzkiego (SKS 40 Warszawa) 4:1,w II rundzie Marcina Czerniawskiego (Galaxy Białystok) 4:1 by następnie ulec obrońcy tytułu Danielowi Górakowi (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 0:4 (-9,-2,-10,-11),zajmując miejsce 9-16. Marek Prądzinski w I rundzie pokonał Rafała Utylskiego (Opoka Trzebinia) 4:0 zaś w II rundzie przegrał z Danielem Górakiem 1:4 zajmując miejsce 17-32.

Życiowy sukces na tych mistrzostwach wywalczył Jakub Perek zdobywając wraz z Magdaleną Sikorską (KU AZS PWSLiP Łomża) złoty medal w grze mieszanej. Pokonali oni kolejno pary: I runda -los wolny, II runda Kamil Zdzienicki/Jabłońska Kinga 3:1, III runda Paweł Chmiel/Agnieszka Maluszczak 3:0, w ćwierćfinale parę Szymon Malicki/Maja Krzewicka 3:2, w półfinale Jakub Dyjas/Marta Gołota 3:2 zaś w finale Konrada Kulpę/Klaudia Kusińska 3:1 (-7,11,7,9). Do złotego medalu mistrzostw Polski Jakub Perek dołożył medal srebrny, zdobywając go w grze podwójnej mężczyzn wraz z Jackiem Nowokuńskim (KS Galaxy Białystok). W drodze do finału mistrzostw pokonali oni kolejno pary: I runda Jakub Masłowski/Rafał Utylski 3:0 , II runda Łukasz Nadolski/Alan Woś 3:1, w ćwierćfinale Pawła Fertikowskiego/Roberta Florasa 3:2, w półfinale Grzegorza Adamiaka/Marcina Czerniawskiego 3:1 by ulec w finale parze Jakub Dyjas/Konrad Kulpa 1:3 (-6,-7,7,-6).

Zawodnicy Poltarexu Pogoni Lębork wracają z 82. Indywidualnych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym z trzema medalami ; jednym złotym i dwoma srebrnymi co jest osiągnięciem historycznym dla klubu z Lęborka.