Poltarex Pogoń Lębork

2:3 dla Alfy po horrorze w Lęborku

grudzień 6th, 2011 Kategoria Bez kategorii

005 Ogromne emocje towarzyszyły konfrontacji Poltarex Pogoni Lębork z Alfą Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski. Stawiani w roli faworyta goście zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w ostatnim pojedynku dnia. W piątej partii wieczoru Chińczyk w barwach beniaminka z Lubelszczyzny - Xu Wenliang pokonał najbardziej doświadczonego zawodnika w drużynie gospodarzy - Marka Prądzinskiego 3:2 (w ostatnim secie do dziesięciu).

Zanim jednak doszło do starcia Prądzinskiego z Xu, w lęborskiej hali wiele się działo. Wtorkowy mecz rozpoczął się od wygranego pojedynku Patryka Chojnowskiego nad Xu Wenliangiem 3:1. W kolejnej partii do remisu doprowadził Radek Mrkvicka. Czech gładko w trzech setach rozprawił się z Markiem Prądzinskim. Gości na prowadzenie wyprowadził Jacek Nowokuński. Były zawodnik m.in. ZKS-u Drzonków w czterech setach pokonał Jakuba Perka. Drużyna z Radzynia Podlaskiego nie cieszyła się długo z prowadzenie. W kolejnej grze po raz kolejny kapitalnie zagrał Chojnowski. Mistrz Europy niepełnosprawnych po dramatycznym boju okazał się lepszy od Czecha Radka Mrkvicki, zwyciężając 3:2. Na zakończenie tego emocjonującego spotkania, Xu Wenliang 3:2 ograł Marka Prądzinskiego.

- Mecz był bardzo emocjonujący i trzymał w napięciu do ostatniej piłeczki. Mogliśmy jednak wygrać ten pojedynek za trzy punkty. Radek Mrkvicka w piątym secie starcia z Patrykiem Chojnowskim prowadził 9:7, jednak kolejne piłki świetnie zagrał zawodnik gospodarzy i to on zwyciężył - powiedział po spotkaniu menager zespołu gości, Dariusz Wierzchowski.

Wtorkowy mecz był trzecim dla lęborczan przegranym w stosunku 2:3 w tym sezonie. Po ośmiu spotkaniach podopieczni Wojciecha Potrykusa z siedmioma punktami na koncie zajmują dziewiątą lokatę w tabeli. Znacznie wyżej sklasyfikowana jest Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski, która aktualnie sklasyfikowana jest na czwartej pozycji (13 punktów). Zespół z Lubelszczyzny traci jednak aż osiem “oczek” do zajmującej pierwsze miejsce Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Poltarex Pogoń Lębork - Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski 2:3
Patryk Chojnowski - Xu Wenliang 3:1 (11:8, 6:11, 11:9, 11:6)
Marek Prądzinski - Radek Mrkvicka 0:3 (6:11, 7:11, 8:11)
Jakub Perek - Jacek Nowokuński 1:3 (7:11, 4:11, 11:6, 4:11)
Patryk Chojnowski - Radek Mrkvicka 3:2 (11:9, 9:11, 11:5, 5:11, 12:10)
Marek Prądzinski - Xu Wenliang 2:3 (9:11, 5:11, 11:5, 11:9, 10:12)