Zakończył się sezon 2010/11 tenisistów stołowych lęborskiej Pogoni.
Zakończył się sezon 2010/11 tenisistów stołowych lęborskiej Pogoni. Warto przypomnieć, że w sezonie 2009/2010 Lębork wywalczył drużynowe wicemistrzostwo Polski. Wtedy w ekipie pod nazwą Ternaeben Pogoń byli: Bartosz Such, Patryk Jendrzejewski, Marek Prądzinski i Krzysztof Piński. Przed rozgrywkami edycji 2010/2011 lęborska drużyna mocno zmieniła swój skład. Ubyli Bartosz Such, Patryk Jendrzejewski i Krzysztof Piński Dołączyli nowi gracze; Patryk Chojnowski i Chińczyk Li Bochao. Podstawowym zadaniem zmienionej ekipy było utrzymanie się w superlidze. Po przeciętnej pierwszej rundzie (3 zwycięstwa, 6 porażek), w rewanżowej serii tenisiści stołowi Ternaeben Pogoni zagrali rewelacyjnie. Wygrali 7 meczów i ponieśli tylko 2 porażki. W sumie w rundzie zasadniczej zdobyli 20 punktów, które pozwoliły im awansować do play off (strefy medalowej) z czwartego miejsca.W półfinale drużyna z Lęborka trafiła na Bogorię Grodzisk Mazowiecki, faworyta rozgrywek. Ternaeben Pogoń w dwóch meczach półfinałowych dzielnie stawiał czoła drużynowemu mistrzowi Polski, ale ostatecznie uległ mu po zaciętych grach dwa razy po 2:3. Ciekawostką jest fakt, że w obu spotkaniach tenisiści stołowi z Lęborka prowadzili z Bogorią 2:1.W związku z tym, że nie ma rywalizacji o trzecie miejsce, to automatycznie dwa zespoły przegrywające półfinały mogły się cieszyć ze zdobycia brązowego medalu. Poza Ternaeben Pogonią była to Gorzovia Gorzów Wielkopolski. Drużynowym mistrzem Polski została drużyna Olimpia Unia Grudziądz , pokonując dwukrotnie Bogorię.
Dla Lęborka tegoroczny brąz jest trzecim medalem tego koloru wywalczonym w historii klubu. Wcześniej zdobyto go w sezonach 1997/1998 i 2004/2005. Duży sukces odniósł także drugi zespół tenisistów Pogoni awansując do II ligi. W dużej mierze oparty jest on na młodych zawodnikach (braciach Dosz: Darek, Adam i Sławomir),których ambicją jest gra na najwyższym poziomie. W rozgrywkach indywidualnych na szczeblu mistrzostw Polski, młodzi zawodnicy lęborskiej Pogoni zdobyli łącznie sześć medali w swoich kategoriach wiekowych. W młodzikach Sławomir Dosz zdobył dwa brązowe medale (w singlu i w deblu), Adam Dosz w kadetach dwa medale (w singlu srebro i złoto w deblu) oraz Patryk Chojnowski wśród młodzieżowców dwa medale (w singlu srebro i złoto w deblu). Jeszcze nigdy w historii sekcji tenisa stołowego, w jednym sezonie nie zdobyto tylu medali w kategoriach młodzieżowych. Podsumowując, medal brązowy drużyny jest wielką niespodzianką. Praca treningowa, która została wykonana podczas całego sezonu, przyniosła piękny efekt. W Lęborku są bogate tradycje pingpongowe, które sięgają nawet lat pięćdziesiątych. Od połowy października 1976 roku w lęborskiej Pogoni udało się stworzyć sekcję tenisa stołowego. Jej losy były różne i zmienne, bo dotyczyły awansów i spadków ligowych. Obecnie sekcję tenisa stołowego reprezentują dwa zespoły: w Superlidze i w II lidze. W sumie trenujących jest ponad 30 graczy. Zaplecze stanowi także ruch amatorski. Około siedemdziesięciu osób uczestniczy w rozgrywkach amatorskiego pingponga.
W dniach 15-24 lipca w Kazaniu(Rosja) odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym. W składzie reprezentacji Polski znalazł się Adam Dosz zawodnik lęborskiej Pogoni, dla którego jest to zaszczyt i wyróżnienie reprezentowania naszego kraju na arenie europejskiej.