Poltarex Pogoń Lębork

Faworyt wywozi z Lęborka 3 punkty

wrzesień 26th, 2019 Kategoria Bez kategorii

dsc7880

W 3. kolejce spotkań Lotto Superligi tenisa stołowego Poltarex Pogoń Lębork uległ faworytowi KS Dekorglass Działdowo 1:3. Mecz rozpoczął się od zwycięstwa po dramatycznej walce Bogusława Koszyka z Pawłem Fertikowskim 3:2. Zawodnik Pogoni Lębork przegrywał po dwóch setach 0:2 ale determinacja i wola walki zadecydowały o tym, że to on po pięciu rozegranych setach odszedł od stołu jako zwycięzca wygrywając w decydującym secie 13-11. Był to optymistyczny akcent na początek meczu , niestety w następnych pojedynkach siła gry zawodników z Działdowa oparta na tenisistach z czołówki rankingu światowego zadecydowała o tym ,że zwycięstwo  wywieżli z Lęborka goście. Lęborczanie nie byli faworytami w tym meczu i trudno było się spodziewać aby tenisiści z Działdowa nie wygrali kolejnego meczu w tych rozgrywkach. Na uwagę zasługuje waleczna postawa lidera lęborczan Bogusława Koszyka, który wygrywa partie z zawodnikami dużo wyżej notowanymi w rankingach tenisowych . Już w nadchodzącą niedzielę 29 września odbędzie się 4. kolejka spotkań Lotto Superligi , w której to czeka lęborczan wyjazd do Zooleszcza Bydgoszcz i na pewno nie będzie łatwe, na tym trudnym terenie, zdobywanie punktów tak potrzebnych do utrzymania się w elicie krajowej.

Poltarex Pogoń - Dekorglass 1:3
  • Bogusław Koszyk - Paweł Fertikowski 3:2 (14:16 | 6:11 | 11:8 | 11:8 | 13:11)
  • Marek Prądzinski - Wei Shihao 0:3 (9:11 | 3:11 | 6:11)
  • Adam Dosz - Wang Yang 0:3 (8:11 | 3:11 | 4:11)
  • Bogusław Koszyk - Wei Shihao 0:2 (7:11 | 5:11)

3S Polonia - Olimpia-Unia 3:0

• Lam Siu Hang - Jan Zandecki 3:0 (11:4 | 11:3 | 11:7)
  • Antonin Gavlas - Chun-Yu Tsai 3:2 (11:6 | 7:11 | 4:11 | 12:10 | 14:12)
  • Robert Floras - Marco Golla 3:1 (5:11 | 11:2 | 11:5 | 11:9)