Poltarex Pogoń Lębork

Poltarex Pogoń Lębork ponownie w Lotto Superlidze

czerwiec 1st, 2019 Kategoria Bez kategorii

_dsc8222

Tenisiści Poltarex  Pogoni Lęborki po dwuletniej przerwie awansowali do rozgrywek najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce ! Lęborczanie zremisowali na wyjeździe 5:5 z PWSZ  Zamość, zaliczka z pierwszego meczu (6:4) wystarczyła ekipie z Lęborka do zwycięstwa w barażu o promocję do Superligi. Przebieg meczu można porównać do jazdy na  rollercoasterze, raz na górze raz na dole i szczęśliwe zakończenie. Mecz rozpoczął się od remisu 1:1, w pierwszych partiach Bogusław Koszyk pokonał po zaciętej walce Pawła Chmiela 3:2 a kapitan Marek Prądzinski uległ Ukraińcowi Ihorovi Zavadskyi 0:3. Podobnie było w drugiej odsłonie Adam Dosz pokonał Marcina Litwiniuka 3:0 ale Tomasz Sposób przegrał z Pawłem Koziełem 0:3 i wynik na tablicy był remisowy 2:2. Po obu zwycięskich grach deblowych zawodnicy Pogoni objęli prowadzenie w meczu 4:2 i wydawało się , że to oni awansują do Superligi. Nic bardziej mylnego, drużyna z Zamościa nie poddała się i jej zawodnicy wygrali trzy kolejne partie doprowadzając do prowadzenia w meczu 5:4. W ostatniej partii meczu kapitan lęborskiej drużyny Marek Prądzinski przegrywał już z Pawłem Litwiniukiem 0:2 i wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazywały , że to gospodarze przy lepszym bilansie setowym zagrają w przyszłym sezonie w Superlidze. W tym krytycznym momencie meczu kapitan lęborczan doprowadził do wyrównania w setach 2:2 i pomimo, że przegrywał w decydującym piątym secie 2:6 zdobył kolejno 8 punktów i wygrał seta 11:7 pieczętując awans lęborczan do Lotto Superligi. W II rundzie rozgrywek I ligi północnej i w meczach barażowych o awans do Lotto Superligi drużyna z Lęborka nie zaznała porażki. Zawodnicy mogli zawsze liczyć na gorące wsparcie kibiców i sympatyków, dobra gra plus doping kibiców doprowadził do osiągnięcia zamierzonego celu.

Przebieg meczu ; PWSZ Zamość - Poltarex Pogoń Lębork 5:5

Paweł Chmiel - Bogusław Koszyk - 2:3  (8-11,11-9,16-14,9-11,9-11)
Paweł Kozieł - Bogusław Koszyk 3:0  (11-9,12-10,11-9)
Marcin Litwiniuk  -Adam Dosz - 0:3  (6-11,7-11,6-11)

Ihor Zavadskyi - Marek Prądzinski - 3:0  (11-3,11-6,11-8)

Łukasz Jarocki/P.Chmiel  -A. Dosz  / M.Prądzinski - 1:3  (5-11,5-11,11-9,9-11)
P.Kozieł/M.Litwiniuk  - B.Koszyk / T.Sposób  - 0:3  (9-11,4-11,9-11)

Paweł Kozieł  - Tomasz Sposób - 3:0  (11-5,11-8,11-7)

Ihor Zavadskyi - Adam Dosz 3:1  (11-6,12-10,19-21,11-2)

Paweł Chmiel   - Tomasz Sposób - 3:0  (11-3,11-7,11-4)