87. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów zakończone

marzec 3rd, 2019 Kategoria Bez kategorii

53370189_2226111144268697_6342110711145037824_o

09img_889620-20kopia

W Gliwicach w dniach 01-03.03.2019 r. odbyły się 87.Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Tenisie Stołowym. W imprezie wystartowało 96 zawodniczek i zawodników a wśród nich reprezentant klubu  Poltarex Pogoń Lębork Adam Dosz. Indywidualnym Mistrzem Polski Seniorów został Patryk Chojnowski, który w przeszłości zdobywał medale dla Pogoni Lębork reprezentując nasz zespół w Superlidze.Patryk Chojnowski, który w Gliwicach był rozstawiony z niskim numerem startowym, w finale pokonał Patryka Zatówkę (gra w Niemczech) 4:1. W jednej z wcześniejszych rund gracz AZS AWFiS Gdańsk wyeliminował z imprezy obrońcę trofeum - Jakuba Dyjasa. Reprezentant Pogoni Adam Dosz był rozstawiony z numerem 13 i I rundę miał wolną, w II rundzie uległ zawodnikowi Lotto Superligi  Szymonowi Malickiemu (Olimpia Grudziądz) po zaciętej grze 2:4 (-10,-9,10,11,-10,-11) i odpadł z turnieju singlowego zajmując miejsce 17-32. W grze podwójnej Adam Dosz w parze z bratem Sławomirem Doszem (Warta Kostrzyn) zajęli miejsce 9-16 , w I rundzie pokonali parę Paweł Piszczatowski (Dojlidy Białystok)/Filip Pawelec (Sygnał Lublin) 3:0 (7,10,7), by w II rundzie ulec Jakubowi Folwarskiemu(gra w Holandii)/Adrian Więcek (gra w Niemczech) 0:3 (9,9,7). W grze mieszanej po wygraniu dwóch gier i porażce w walce o ćwierćfinał Adam Dosz w parze z Magdaleną Sikorską (SMS Włodawa) zajęli miejsce 9-16.

Wśród kobiet po swój drugi w karierze tytuł mistrzyni kraju sięgnęła Natalia Bajor. Wrocławianka w starciu finałowym pewnie ograła w pięciu setach Natalię Partykę.

Wyniki:

gra pojedyncza mężczyzn:
Patryk Chojnowski - Patryk Zatówka 4:1 (6:11, 11:4, 11:8, 12:10, 11:9)

brązowe medale: Marek Badowski, Piotr Chodorski

gra pojedyncza kobiet:
Natalia Partyka - Natalia Bajor 1:4 (7:11, 10:12, 10:12, 11:9, 3:11)

brązowe medale: Roksana Załomska, Katarzyna Węgrzyn

gra podwójna mężczyzn:
Marek Badowski/Patryk Zatówka - Konrad Kulpa/Tomasz Kotowski 2:3 (11:5, 9:11, 4:11, 11:8, 7:11)

brązowe medale: Artur Grela/Szymon Malicki, Jakub Folwarski/Adrian Więcek

gra podwójna kobiet:
Natalia Partyka/Natalia Bajor - Katarzyna Węgrzyn/Anna Węgrzyn 3:2 (8:11, 11:4, 11:9, 8:11, 11:4)

brązowe medale: Julia Szymczak/Sandra Kozioł, Aleksandra Falarz/Joanna Kiedrowska

gra mieszana:
Robert Floras/Anna Węgrzyn - Samuel Kulczycki/Katarzyna Węgrzyn 0:3 (8:11, 6:11, 8:11)

brązowe medale: Jarosław Tomicki/Sandra Wabik, Szymon Malicki/Roksana Załomska