Poltarex Pogoń Lębork

3. Grand Prix Polski Seniorów

styczeń 27th, 2019 Kategoria Bez kategorii

_dsc0085

Od 25-27 br. w Zielonej Górze odbył się 3. Grand Prix Polski Seniorów z udziałem 177 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Wystąpił w nich zawodnik Poltarex Pogoni Lębork  Adam Dosz. Lęborski  tenisista nie musiał przebijać się przez rozgrywane w piątek eliminacje , gdyż w rankingu ogólnopolskim zajmował 8 miejsce (16 zawodników było rozstawionych). W sobotę ruszyły rozgrywki grupowe, w których to wzięło udział 40 zawodników wyłonionych z rankingu i eliminacji podzielonych w 8 grupach po 5 zawodników. Do turnieju głównego z każdej grupy awansowało po dwóch najlepszych zawodników tworząc tym samym pierwszą szesnastkę zawodów. Niestety sztuka ta nie udała się Adamowi Doszowi , który odniósł jedno  zwycięstwo w grupie i uległ trzem rywalom. Wygrał z Łukaszem Wachowiakiem (ZKS Zielona Góra) 3:2 a uległ 2:3 Alanowi Wosiowi (ATS Małe Trójmiasto Rumia), Danielowi Bąkowi (Warta Kostrzyn) 0:3 i Piotrowi Chodorskiemu (Kolping Jarosław) 0:3. Następnie w grze o miejsca pokonał Michała Galasa (LZS Kujakowice) 3:1 i został sklasyfikowany na miejscach 25-28. Po rozegraniu trzech turniejów Grand Prix Polski Seniorów Adam Dosz uzyskał kwalifikację (32 zawodników z rankingu ogólnopolskiego) do udziału w 87.Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów , które odbędą się od 01-03 marca w Częstochowie. Zwycięzcą 3. Grand Prix Polski Seniorów w Zielonej Górze został Marek Badowski. Pingpongista ,na co dzień grający w Lotto Superlidze (Bogoria Grodzisk Maz.), w finale pokonał Konrada Kulpę (Energa Toruń) 4:3. Brązowe medale dla Jakuba Folwarskiego(Pogoń Siedlce) oraz Tomasza Lewandowskiego(Politechnika Rzeszów).