Poltarex Pogoń Lębork

2. Grand Prix Polski Seniorów

grudzień 16th, 2018 Kategoria Bez kategorii

_dsc8456

Od 14-16 grudnia br. w Zawierciu odbył się 2. Grand Prix Polski Seniorów z udziałem 193 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Wystąpił w nich zawodnik Poltarex Pogoni Lębork  Adam Dosz. Lęborski  tenisista nie musiał przebijać się przez rozgrywane w piątek eliminacje , gdyż w rankingu ogólnopolskim zajmował 9 miejsce (16 zawodników było rozstawionych). W sobotę ruszyły rozgrywki grupowe, w których to wzięło udział 40 zawodników wyłonionych z rankingu i eliminacji podzielonych w 8 grupach po 5 zawodników. Do turnieju głównego z każdej grupy awansowało po dwóch najlepszych zawodników tworząc tym samym pierwszą szesnastkę zawodów.  Sztuka ta udała się Adamowi Doszowi , który po zwycięstwie w grupie 8 z trzema rywalami : z Łukaszem Wachowiakiem (ZKS Zielona Góra) 3:0, z Karolem Wiśniewskim (Strzelec Frysztak) 3:0, z Arturem Danielem (Darz Bór Karszniewice) 3:1 i jednej porażce z Jakubem Perkiem (Warta Kostrzyn) 1:3 awansował do turnieju głównego. Niestety w walce o ćwierćfinał zawodów uległ aktualnemu mistrzowi Europy kadetów Maciejowi Kubikowi (Olimpia-Unia Grudziądz) 2:4, następnie w grze o miejsca pokonał Marcina Kusińskiego (Broń Radom) 3:0 i został sklasyfikowany na miejscach 9-12 .

Zwycięzcą 2. Grand Prix Polski Seniorów w Zawierciu został Patryk Zatówka. Pingpongista ,na co dzień grający w lidze niemieckiej, w finale pokonał byłego zawodnika Pogoni Lębork Jakuba Perka 4:1. Brązowe medale dla Tomasza Kotowskiego oraz Konrada Kulpy obaj z Energi KTS Toruń.